WARSZAWA: 14:48 | LONDYN 12:48 | NEW YORK 07:48 | TOKIO 21:48

Ok. 400 pracowników Færgen może stracić pracę

Dodano: 21 lut 2018, 22:32

Pracownicy firmy Færgen mają przed sobą niełatwy czas. Wielu z nich dowiedziało się już oficjalnie o nadchodzącym końcu współpracy z dotychczasowym pracodawcą. Oczywiście już wcześniej byli przygotowani na taki scenariusz.
Już we wrześniu 2018 r. wygaśnie aktualna koncesja na wykonywanie połączeń na Bornholm. Duńska firma Færgen, która realizowała tam rejsy pod nazwą BornholmerFærgen, zostanie zastąpiona przez Molslinjen. Firma Færgen już od dawna przygotowuje się do funkcjonowania w nowych realiach. Wiadomo było, że część dotychczasowej załogi straci zatrudnienie. W ostatnich dniach duński armator poinformował drogą elektroniczną, że rozwiążę współpracę z niektórymi pracownikami. Informacja taka dotarła do ok. 400 osób.
Na razie nie wiadomo, na jakich stanowiskach pracują osoby, z którymi rozwiązana zostanie współpraca. Zdecydowaną większość z nich stanowić będzie jednak personel pokładowy. Wielu pracownikom firma zaprezentowała nowe oferty współpracy, co zwykle wiąże się oczywiście z przeniesieniem na inne trasy. Wiadomo, że niektóre z osób zdecydowały się na przeniesienie do Svendborga na wyspę Fionia. W regionie tym przewoźnik operuje m.in. na trasie Bojden-Fynshav, działając pod marką AlsFærgen.
Część pracowników będzie miała szansę przejść płynnie na inne pozycje bądź inne trasy wewnątrz firmy. Ale wielu prawdopodobnie znajdzie zatrudnienie u nowego pracodawcy. Nabór prowadzi już właśnie firma Molslinjen. Część personelu duński przewoźnik, który 1 września zacznie pływać na Bornholm, chce pozyskać jeszcze w tym roku, a część na początku 2019 r.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin