WARSZAWA: 02:13 | LONDYN 00:13 | NEW YORK 19:13 | TOKIO 09:13

Okręty Królewskiej Marynarki Wojennej zacumowały w Szczecinie

Dodano: 29 cze 2018, 20:53

Od piątku do niedzieli, trzy brytyjskie okręty marynarki wojennej będą cumować przy szczecińskim nabrzeżu. Ich pokłady będą otwarte dla mieszkańców.
HMS DASHER, HMS EXAMPLE, HMS EXPRESS cumują przy nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego i pozostaną w Szczecinie do niedzieli-1 lipca. W sobotę, 30 czerwca w godzinach 9.00 do 12.00 mieszkańcy będą mogli zwiedzi pokłady jednostek.
Brytyjskie kutry patrolowe na naszych wodach są już od czwartku. Wczoraj cztery jednostki: HMS DASHER, HMS EXAMPLE, HMS EXPRESS, HMS EXPLORER weszły do Portu Wojennego w Świnoujściu. W poniedziałek, 2 lipca brytyjscy marynarze spotkają się dowódcą 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. Wizyta w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zakończy się we wtorek, 3 lipca.
Wizyty robocze okrętów bander państw paktu NATO w polskich Portach Wojennych mają na celu rozwój przyjacielskich stosunków oraz wzajemne zaznajomienie się z warunkami, pracą i sprzętem marynarzy. Służą one również do wymiany doświadczeń związanych z realizacją zadań na morzu.Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin