WARSZAWA: 16:57 | LONDYN 14:57 | NEW YORK 09:57 | TOKIO 23:57

Olek i Mirek Podróżnikami Roku 2014 wygraliśmy razem z nimi!

Dodano: 22 kw. 2015, 8:29

Od jesieni ub. roku kibicujemy, śledzimy, głosujemy i gratulujemy laureatom naszych szczecińskich i krajowych rankingów i konkursów o tytuł Rejsów Roku i Żeglarzy Roku 2014, czyli kapitanom Mirkowi Lewińskiemu i Wojtkowi Maleika (o ich dotychczasowych nagrodach i wyróżnieniach już pisałem). Przypomnę, że Mirek (na zdjęciach), po zakończonej w ub. roku 4,5-letniej wokółziemskiej epopei na swoim „Ulyssesie”, znalazł się jeszcze wśród podróżników nominowanych do polskiej edycji „Trawlerów”. Są to najbardziej prestiżowe nagrody podróżnicze w Polsce, przyznawane od blisko dekady przez redakcję National Geographic Traveler, w sześciu kategoriach, w tym na Podróż Roku, do której nominowany był m.in. rejs Mirka. Redakcja przyznaje nagrodę specjalną Grand Prix, natomiast zwycięzców w poszczególnych kategoriach – spośród pięciu nominowanych w każdej – wybierają Czytelnicy, w głosowaniu internetowym. Głosowanie – do którego też namawialiśmy – zakończyło się właśnie 19 kwietnia br. sukcesem Mirka!!! Serdecznie gratulujemy, natomiast najlepszym komentarzem jest podziękowanie samego Mirka:
Witam Wierny Elektorat!
Wygraliśmy! Początkowo ignorowałem plebiscyt NG, dopiero na dwa tygodnie przed zakończeniem pomyślałem – a byłem ostatni, że zdecydowanie lepiej wygrywać niż przegrywać i czas spróbować siły przyjaźni i koleżeństwa, nawet internetowych. Początek nie rokował dobrze, później jak kula śnieżna wypadki potoczyły się same, a końcówka była budująca, bo głosowali na mnie przyjaciele i przyjaciele przyjaciół do piętej linii. Wygraliśmy wszyscy!!!
Z żeglarskim pozdrowieniem Kapitan Miro
www.ulysses.com.pl 
PS. po raz pierwszy FB na coś się przydał!
Proszę o przesłanie podziękowań dalej
*****
To właśnie robimy. Dodam jeszcze, że oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcowym numerze Travelera, który ukaże się 22 maja br. (więcej na stronach organizatorów).
Tak więc mamy bohaterów wśród najlepszych żeglarzy i podróżników, nie tylko w Szczecinie, okręgu i kraju, ale i w świecie, z także „naszym” niesamowitym Olkiem Dobą (na zdjęciu), dwukrotnym kajakowym pogromcą Atlantyku, światowym Podróżnikiem Roku 2014. Gdzie jeszcze nasi obaj Podróżnicy Roku 2014 dopłyną – powiosłują – dalej?
Tekst i zdjęciaWiesław Seidler
Ulysses_Samoa-87
Mirek Lewiński 2014
Olek Doba-1