WARSZAWA: 00:35 | LONDYN 22:35 | NEW YORK 17:35 | TOKIO 07:35

Olza w doku MSR Gryfia

Dodano: 18 kw. 2016, 20:00

Morska Stocznia Remontowa Gryfia pracuje dla szczecińskiego armatora – Baltramp Shipping. Obecnie w jednym z doków trwa remont masowca Olza.
Zakres remontu obejmuje m.in. pomiary i wymianę uszczelnień na trzonie sterowym, montaż i demontaż śruby napędowej i wału śrubowego, remont trapów z podestami, wymianę stali na burtowych zbiornikach balastowych oraz prace konserwacyjne na kadłubie. Pobyt statku w stoczni zaplanowany jest na 21 dni, z czego aż 18 dni jednostka spędzi w doku.
Pod polską banderą Olza pływa od 2010 r. – wtedy masowiec dołączył do floty szczecińskiego armatora. Jednostka została zbudowana w 1990 r. i początkowo pływała pod nazwą Christopher, a następnie Sun Leader. Masowiec ma prawie 85 m długości i 13 m szerokości.
Właściciel statku – Baltramp Shipping zarządza flotą 4 statków, które pływają w rejonie basenu Morza Bałtyckiego i Północnego, przewożąc głównie wyroby stalowe, drewno, metale kolorowe oraz ładunki sypkie, takie jak zboża i nawozy. Wszystkie jednostki należące do tego armatora noszą nazwy polskich rzek.
Olza-1