WARSZAWA: 23:54 | LONDYN 21:54 | NEW YORK 16:54 | TOKIO 06:54

Oświadczenie w sprawie pożaru budynku G-8 znajdującego się na terenie Morskiej Stoczni Remontowej ”Gryfia ” S.A.

Dodano: 06 sty 2018, 14:28

W dniu 06.01.2018r., doszło do pożaru w jednym z budynków znajdujących się na terenie zakładu. Pożar został zgłoszony o. godz. 5.05. Natychmiast po zgłoszeniu do akcji gaśniczej przystąpiła Zakładowa Straż Pożarna, która prowadziła akcję do czasu przybycia Państwowej Straży Pożarnej.
Nikt z pracowników ani osób przebywających na terenie stoczni przebywających na terenie stoczni nie ucierpiał. Miejsce pożaru znajduje się z dala od części produkcyjnej zakładu oraz bezpośredniego kontaktu z dokami stoczni.
Zgodnie z procedurami obowiązującymi na terenie stoczni zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające przyczyny zdarzenia. Remont jednostek znajdujących się w dokach stoczni trwa bez żadnych zakłóceń. Trwają prace zabezpieczające oraz porządkowe w miejscu wybuchu pożaru. Zarząd oraz Dyrekcja stoczni oświadczają, że pożar nie ma wpływu na bieżącą działalność stoczni. Zaistniałe zdarzenie nie będzie miało żadnego wpływu na terminowość powierzonych stoczni zleceń.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcji ratowniczej za natychmiastową i pełną mobilizację na miejscu zdarzenia. W szczególności Państwowej i Zakładowej Straży Pożarnej.
Zarząd Morskiej Stoczni Remontowej ”Gryfia” S.A.

Budynek G-8, w którym miał miejsce pożar wykorzystywany jest do celów warsztatowo – magazynowych i jest wynajmowany firmom zewnętrznym współpracującym ze Stocznią. W chwili wybuchu pożaru nie były tam prowadzone żadne prace.