WARSZAWA: 04:35 | LONDYN 02:35 | NEW YORK 21:35 | TOKIO 11:35

Otwarcie przebudowanego terminala w Karlshamn

Dodano: 13 lis 2018, 19:45

Jeszcze w listopadzie w szwedzkim Karlshamn otwarty zostanie po przebudowie terminal. Firma DFDS poinformowała właśnie o zmianach, na które muszą się przygotować kierowcy.
Otwarcie odnowionego terminala Karlshamn nastąpi już 19 listopada. Jego uruchomienie to nie tylko pojawienie się nowych zabezpieczeń, ale również przyspieszenie procesu załadunku oraz rozładunku. Obszar całego terminala został odgrodzony, a na wszystkich wjazdach pojawiły się bramki, co wpłynąć ma na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Jak zapewniono, procedura w strefie „check-in” nie będzie się już nigdy wiązała z koniecznością opuszczenia pojazdu przez kierowcę.
Na terenie terminala zacznie działać system elektronicznych bramek (Terminal Management System). Wprowadzenie tego usprawnienia oznacza konieczność dostosowania się do kilku nowych zasad, o których przypomina firma DFDS.
W przypadku korzystania z wjazdu numer 2 albo 3, przeznaczonego dla pojazdów z kierowcami, cała procedura bukowania powinna zostać zakończona przed przekroczeniem bramki. Jej zakończenie powinno się odbyć nie później niż dwie godziny przed planowanym odejściem promu. Numer rezerwacji należy podać w jednym z samoobsługowych punktów odprawy.
Podobną procedurę muszą przejść przygotowywane do odprawy pojazdy bez towarzyszących kierowców (np. naczepy). Dla nich przeznaczona jest bramka numer 1. W tym wypadku, w trakcie odprawy, także należy pamiętać o numerze rezerwacji. W obu przypadkach, po przejściu procedury, w kiosku odbywa się drukowanie biletu. Niezmienna pozostaje procedura obiegu dokumentów, gdy chodzi o transport pojazdów bez kierowców. Firma DFDS zaznaczyła jednak, że od 19 listopada w przypadku takich pojazdów, przy przekraczaniu bramki, przygotowywana będzie dokumentacja zdjęciowa za pomocą zainstalowanych przy wjazdach kamer – wszystko na wypadek ewentualnych roszczeń.
DFDS obsługuje z Karlshamn połączenia do Kłajpedy. Odejścia odbywają się dziewięć razy w tygodniu. Przeprawa trwa od 13 do 15 godzin. Rezerwacji na to połączenie można dokonywać za pośrednictwem serwisu PromySkat.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin