WARSZAWA: 14:02 | LONDYN 12:02 | NEW YORK 07:02 | TOKIO 21:02

P.U.P. REZERWA i Port Gdańsk wspierają miejscowości dotknięte nawałnicami w Pomorskiem

Dodano: 21 sie 2017, 21:45

Pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Portowych REZERWA, spółki zależnej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, udzielą pomocy gminie dotkniętej skutkami nawałnicy, która 11 sierpnia przeszła przez Polskę. REZERWA przeprowadzi rozległe prace porządkowe i dostarczy niezbędny sprzęt gminie Brusy w woj. pomorskim.
W ramach działań społecznych, P.U.P. REZERWA od 21 sierpnia br. przez trzy dni będzie pomagać w niwelowaniu szkód spowodowanych gwałtownymi burzami. Spółka przy wsparciu Zarządu Morskiego Portu Gdańsk pomoże gminie Brusy, położonej niedaleko Chojnic, w rejonie najbardziej dotkniętym nawałnicami.
Dziś na miejsce wyruszył autokar z grupą ponad 30 specjalistów. Nasi pracownicy zajmą się koniecznymi pracami porządkowymi w gminie. W ramach pomocy przekażemy również sprzęty niezbędne do porządków po nawałnicach, takie jak piły, rękawice, środki czystości, miotły, czy taczki. Działania te podejmujemy nieodpłatnie, naszym priorytetem jest pomoc mieszkańcom, którzy tego potrzebują – mówi Patryk Felmet, Prezes Zarządu P.U.P. REZERWA, spółki zależnej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. Na miejscu pracownicy grupy Port Gdańsk są razem ze strażakami-ochotnikami z Pelplina, którzy już od ubiegłego tygodnia usuwają szkody, dostarczają specjalistyczny sprzęt, środki czystości i żywność.
Pracownicy spółki REZERWA to specjaliści, którzy na co dzień zajmują się wykonywaniem prac budowlano-porządkowych na terenie Portu Gdańsk i Trójmiasta. Ich doświadczenie jest więc niezbędne na terenach dotkniętych nawałnicami. Dodatkowo firma przekaże na rzecz gminy narzędzia, konieczne podczas usuwania skutków burz.
Jest mi niezmiernie przykro z powodu tragicznych skutków nawałnic, jakie spotkały niemal całą Polskę, a w szczególności okolice Chojnic. Jesteśmy świadomi ogromu strat, z jakimi zmagać muszą się mieszkańcy wielu regionów. Dlatego wspólnie z REZERWĄ podejmiemy niezbędne działania, które będą mogły przyczynić się do pomocy poszkodowanym – podkreśla Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Wsparcie obu spółek wpisuje się w ramy społecznej odpowiedzialności biznesu, będącej istotnym obszarem zarówno dla P.U.P. REZERWA, jak i Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. Pomoc w województwie pomorskim to tylko niektóre z działań podejmowanych na rzecz społeczności lokalnych.