WARSZAWA: 23:20 | LONDYN 21:20 | NEW YORK 16:20 | TOKIO 06:20

Pamięci tych, którzy odeszli na wieczną wachtę – obchody święta Wszystkich Świętych w Trójmieście

Dodano: 30 paź 2015, 21:15

W niedzielę, 1 listopada, marynarze 3. Flotylli Okrętów uczczą pamięć tych, którzy odeszli na wieczną wachtę. Na grobach wojennych zostaną zapalone znicze i złożone wiązanki kwiatów, a w miejscach pamięci narodowej wystawione warty honorowe.
Jak informuje portal 3. Flotylli Okrętów, główna część uroczystości odbędzie się na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu. O godzinie 12:00 w asyście honorowej odprawiona zostanie polowa Msza Święta w intencji marynarzy i żołnierzy poległych w obronie ojczyzny oraz wszystkich zmarłych. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy ceremonii złożą kwiaty pod głównym pomnikiem cmentarza.
Wcześniej, Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Marian Ambroziak wraz z Dowódcą 3. Flotylli Okrętów kontradmirałem Mirosławem Mordelem, złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze pamięci na grobach byłych dowódców Marynarki Wojennej: admirała floty Andrzeja Karwety, wiceadmirała Zdzisława Studzińskiego, admirała Ludwika Janczyszyna oraz admirała Romualda Wagi, spoczywających na cmentarzach w Gdyni Witominie i w Baninie.
znicze 123