WARSZAWA: 04:02 | LONDYN 02:02 | NEW YORK 21:02 | TOKIO 11:02

Partnerzy, kooperanci, zamówienia. Polsko – Duński Offshore

Dodano: 09 maj 2016, 16:16

Przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego działający w branży offshore staną przed szansą nawiązania kontaktów handlowych z firmami z Danii. Najpierw bezpośrednie spotkania i rozmowa, następnie wizyta u potencjalnego partnera handlowego. W dniach 30-31 maja 2016 r. w Szczecinie odbędzie się Pomeranian Offshore Networking Platform. Wydarzenie jest pierwszą imprezą dedykowaną tej branży, która zainicjuje nowy cykl spotkań z zagranicznymi partnerami w Zachodniopomorskiem.
– Branża offshore łączy w sobie produkcję dla przemysłu stoczniowego i okołostoczniowego, a więc bezpośrednio wpisuje się w specyfikę Pomorza Zachodniego. Takich firm u nas nie brakuje i nie są to tylko inwestorzy zagraniczni, ale również firmy polskie nastawione na tworzenie bardzo zaawansowanych i specjalistycznych elementów. Jako region możemy im pomóc w znalezieniu partnerów, w przebiciu się na zachodnich rynkach – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Pierwszego dnia Pomeranian Offshore Networking Platform zaplanowano prezentację przykładów dobrych praktyk zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach, które są liderami w branży offshore. Swoje doświadczenia przedstawią m.in. firmy KK Wind Solutions oraz BMO. Podczas wydarzenia przewidziano także prezentacje najnowszych trendów dla branży w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem rynku niemieckiego. Nie zabraknie również informacji dotyczących wzornictwa i badań naukowych w sektorze offshore. Drugi dzień został przewidziany na wizyty studyjne u potencjalnych partnerów.