WARSZAWA: 19:06 | LONDYN 17:06 | NEW YORK 12:06 | TOKIO 02:06

Pasowanie na ucznia

Dodano: 02 paź 2017, 7:06

W czwartek, 28 września, na pokładzie okrętu ORP „LUBLIN” pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 1 im Marynarki Wojennej w Świnoujściu zostali uroczyście pasowani na ucznia.
Przyrzeczenie sumiennej nauki oraz dbałości o dobre imię szkoły i ucznia przypieczętowane zostało dotknięciem ramion uczniów kordzikiem oficerskim Marynarki Wojennej oraz potwierdzone pamiątkowymi dyplomami.
Na pokładzie okrętu dzieci czterech klas pierwszych stały się uczniami. Uroczystość poprowadziła oraz nadała aktu pasowania dowódca okrętu ORP „LUBLIN” kpt. mar. Katarzyna Mazurek. Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły sumienną naukę i rzetelne wywiązywanie się z obowiązków uczniowskich. Ślubowanie złożyli także rodzice przyrzekając, że wspierać będą swoje dzieci w wypełnianiu szkolnych powinności.
Z okazji wstąpienia do grona uczniów, życzenia osiągania jak najlepszych wyników w nauce złożył dzieciom pan dyrektor szkoły Jarosław LIPIŃSKI. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Każdy pasowany uczeń na pamiątkę wydarzenia otrzymał dyplom.
8. Flotylla Obrony Wybrzeża od 1970 roku ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 1 w Świnoujściu, kiedy to szkoła za swojego patrona przyjęła Marynarkę Wojenną RP. Każdego roku organizowanych jest wspólnie kilkanaście imprez, a pasowanie na ucznia klasy pierwszej na pokładzie okrętu wojennego wpisało się na stałe w tradycję szkoły. Z efektów współpracy korzystają również pozostałe szkoły podstawowe, biorąc udział m.in. w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich o puchar dowódcy 8.FOW.


Źródło: 8 FOW.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin