WARSZAWA: 19:24 | LONDYN 17:24 | NEW YORK 12:24 | TOKIO 02:24

Pełnomorskie wycieczkowce w Szczecinie: „Corinthian”- na pewno, „Nordstiernen” – być może

Dodano: 13 kw. 2015, 11:28

W ramach podróży odbywającej się pod hasłem: „Treasures of Scandinavia and the Baltic Sea” 11 lipca do Szczecina przypłynie pełnomorski wycieczkowiec „Corinthian”. Jednostka przybędzie do Szczecina z Kopenhagi, a później uda się jeszcze między innymi do Tallina, St. Petersburga, Helsinek i Sztokholmu.
Ze względu na bardzo wymagających pasażerów, niewielkie wymiary (długość całkowita 88 metrów) i zaledwie 100 miejsc dla pasażerów jednostka określana bywa mianem „butikowego” wycieczkowca. Statek zbudowany został w 1990 roku dla amerykańskiego operatora Travel Dynamics International, w 2007 roku przeszedł gruntowną przebudowę.
Być może 17 września zawinie do Szczecina „ Nordstiernen”. To niewielki norweski statek wycieczkowy (jego nazwa w języku norweskim oznacza Gwiazdę Polarną) kursujący pomiędzy archipelagiem wysp Svarbald ( do tej grupy wysp należy między innymi Spitsbergen), a Norwegią kontynentalną. Jednostka zabiera na pokład 400 pasażerów, pływa pod banderą Norwegii, a jej portem macierzystym jest Tromso.
Warto przypomnieć, że najwięcej bo aż 12 pełnomorskich cruiserów gościło w Szczecinie w roku 2010.
Od wielu lat Szczecin jest bardzo atrakcyjnym portem dla rzecznych wycieczkowców, zwinięć takich jednostek będzie w tym roku około 100.
Na ich pokładach każdego roku Szczecin odwiedza kilka tysięcy turystów, głównie z Niemiec, tak będzie również w tym roku.
Sezon zainaugurowała „Saxonia”, która 27.03.br. zawitała do Szczecina trochę przypadkowo, ponieważ stan wody na Odrze był zbyt niski i jednostka nie mogła kontynuować podróży z Berlina do Wrocławia, w tej sytuacji zdecydowano się na zmianę trasy i zawinięcie do Szczecina. Regularny sezon rozpocznie, dobrze już znany, bo od wielu lat odwiedzający Szczecin, rzeczny wycieczkowiec „Sans Souci”, który zacumuje przy Wałach Chrobrego 1 czerwca, sezon zakończy się w październiku.

Zdjęcia niektórych pełnomorskich wycieczkowców, które w ostatnich latach odwiedziły Szczecin publikujemy TUTAJ.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-06-07

1 EUR - 4,4790 1 USD - 4,1887
1 CHF - 4,6211 1 GBP - 5,2109

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin