WARSZAWA: 19:37 | LONDYN 17:37 | NEW YORK 12:37 | TOKIO 02:37

PGZ i Raytheon poszerzają współpracę

Dodano: 24 lip 2015, 10:09

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. podpisała list intencyjny z Raytheon Company o współpracy w zakresie realizacji Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP.
Oprócz bliskiej kooperacji z polskim Ministerstwem Obrony Narodowej, strony zintensyfikują działania w zakresie wspólnego poszukiwania potencjału eksportowego w krajach trzecich. Podpisane porozumienie przewiduje ponadto współpracę firm w strategicznych dla bezpieczeństwa Polski sektorach.
Wśród wymienionych obszarów partnerskich znalazły się programy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej (przede wszystkim program obrony przeciwlotniczej średniego zasięgu „Wisła”), modernizacja marynarki wojennej i wojsk lądowych, prace nad specjalistycznymi modułami symulatorów i trenażerów, możliwość rozwoju i modernizacji amerykańskich samolotów typu F-16, czy kwestie związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.
Zgodnie z postulowanymi kierunkami działań planowane jest także utworzenie w Polsce centrów certyfikacji. PGZ S.A. i Raytheon zobowiązały się do rozwijania stałej współpracy i poszukiwania nowych płaszczyzn wymiany doświadczeń.
– Raytheon zaangażuje się w modernizację bazy polskiego przemysłu obronnego poprzez partnerstwo w zakresie podziału prac dla programu „Wisła” i nie tylko – powiedział Dan Crowley, Prezes Raytheon Integrated Defense Systems. – Jest to trzydziesty list intencyjny podpisany przez nas z polskim przemysłem, a zarazem ważny kamień milowy w, jak się spodziewamy, długofalowej relacji z PGZ.
– Dzisiejsze wydarzenie i podpisany list intencyjny traktuję jako zapowiedź dobrej i owocnej współpracy Raytheon i PGZ, także w ramach offsetu w związku z programem „Wisła”. Dla PGZ to szansa na zdobycie nowych kompetencji i rozbudowanie oferty o innowacyjne produkty – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGZ S.A.
PGZ to lider polskiego przemysłu zbrojeniowego, główny partner MON i globalnych koncernów zbrojeniowych w procesie modernizacji polskiej armii. Tworzy Grupę ponad 60 spółek, które zatrudniają około 17,5 tys. wysokiej klasy specjalistów. Dzięki wykorzystaniu potencjału polonizacji technologii, ścisłej współpracy z polską nauką oraz naciskowi na proces badawczo-rozwojowy, PGZ oferuje innowacyjne produkty zwiększające bezpieczeństwo Polski.
Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.
infomare

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin