WARSZAWA: 03:30 | LONDYN 01:30 | NEW YORK 20:30 | TOKIO 10:30

Pięć nowych i ekologicznych promów dla Kopenhagi

Dodano: 13 lip 2018, 20:08

Firma Arriva Danmark zamówiła pięć nowoczesnych, ekologicznych promów, które będą służyły do obsługi połączeń pomiędzy przystaniami w Kopenhadze. Kontrakt na ich budowę został podpisany z grupą Damen Shipyards.
Każda z nowych jednostek będzie mogła zabrać na pokład 80 pasażerów. Zatroszczono się także o przestrzeń przeznaczoną do przewozu rowerów czy wózków inwalidzkich. Statki będą posiadały duże przeszklenia, co ma uczynić podróż jeszcze bardziej atrakcyjną. Dużym atutem nowych jednostek mają być zastosowane w nich rozwiązania, dzięki którym będą one przyjazne środowisku. Za sprawą zastosowanych w nich baterii, będą to jednostki typu „zero emission”.
Zakłady Damen będą odpowiedzialne nie tylko za budowę nowych jednostek, ale również za stworzenie punktów szybkiego ładowania. Mają one umożliwić naładowanie każdej jednostki w zaledwie 7 minut.
Wprowadzenie tych promów wpłynie na ograniczenie globalnego poziomu zanieczyszczeń przez system transportu miejskiego w Kopenhadze – według szacunków emisja CO2 zmniejszy się o 2,5 procent; związków azotu – o 10 procent, a cząstek stałych – o 66 procent. Będzie to zatem dobry krok w kierunku poprawy jakości powietrza w stolicy Danii. Znacząco ograniczony zostanie także poziom hałasu.
Promy będą eksploatowane przez duńską agencję transportu publicznego – MOVIA – która jest klientem firmy Arriva. Nowe statki będą kursowały przez 16 godzin na dobę. Pierwsze jednostki dotrą do operatora w 2020 r.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin