WARSZAWA: 03:16 | LONDYN 01:16 | NEW YORK 20:16 | TOKIO 10:16

Pierwsza pani kapitan w szeregach DFDS

Dodano: 24 paź 2018, 19:10

To doniosłe wydarzenie w historii firmy DFDS. Armator pochwalił się właśnie, że w jego szeregach pojawiła się pierwsza kobieta kapitan. Będzie ona dowodzić jednostką wykonującą połączenia na Morzu Śródziemnym.
Historia firmy DFDS sięga 1866 r. Po 152 latach stery jednego ze statków pływającego dla duńskiego giganta obejmie Şima Demir. Pani kapitan odpowiadać będzie za operacje realizowane przez statek UND Ege. To jedna z jednostek, które pływają po Morzu Śródziemnym jeszcze w barwach przejętej niedawno przez DFDS firmy U.N. Ro-Ro.
„Jestem dumna, że mogę pracować w firmie, która wspiera kariery młodych kobiet” – powiedziała Şima Demir. „Dzięki temu mogę sięgnąć po pracę marzeń i spoglądać na moją nową funkcję – kapitana własnego statku. Jestem świadoma wielkiej odpowiedzialności, jaka na mnie spoczywa”.
Formalnie Şima Demir zatrudniona jest w Business Unit MED – utworzonej na Morzu Śródziemnym komórce zarządzanej 12 statkami, które należały do przejętej przez DFDS tureckiej firmy U.N. Ro-Ro i pływają na trasach pomiędzy Turcją, Włochami, Grecją oraz Francją. W przyszłości, poza Business Unit MED (BU Med), w skład odpowiedzialnej w DFDS za żeglugę Shipping Division, należeć też będą: BU Channel, BU North Sea North, BU North Sea South, BU Baltic oraz BU Group Passenger.
Statek UND Ege, na którym kapitanem będzie Şima Demir, ma 193 metry długości i może przyjąć na pokład 207 naczep.
Przedstawiciele DFDS wyrazili nadzieję, że Şima Demir przetrze nowy szlak i już wkrótce na statkach należących do DFDS funkcję kapitana obejmą kolejne kobiety.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin