WARSZAWA: 15:16 | LONDYN 13:16 | NEW YORK 08:16 | TOKIO 22:16

Pływający w barwach BornholmerFærgen statek Hammerodde w nowych rękach

Dodano: 06 lis 2017, 8:38

Popularny duński przewoźnik promowy, firma Færgen, pozbywa się kolejnego promu. Należący do operatora prom Hammerodde znalazł właśnie nowego właściciela.
Firma Færgen przygotowuje się na zupełnie nową sytuację, która stanie się faktem we wrześniu przyszłego roku. Armator przestanie wówczas wykonywać połączenia na Bornholm, które dziś wykonuje statkami w barwach BornholmerFærgen. Nowym podmiotem, który zyskał koncesję na obsługę wyspy, jest firma Molslinjen. Przedstawiciele Færgen już dziś prowadzą pracę nad optymalizacją stanu floty i dostosowaniem jej do nowych realiów. Już dziś wiele promów, które do tej pory pływały na duńską wyspę, zmienia właścicieli. Kolejnym jest jednostka Hammerodde.
Duński armator poinformował właśnie o sprzedaży promu typu ro-pax, który do tej pory wykonywał operacje na trasie Rønne-Køge. Nowym właścicielem statku będzie Stena Line. W komunikacie podkreślono, że dla pasażerów sytuacja pozostanie bez zmian. Hammerodde będzie bowiem nadal obsługiwał połączenia na Bornholm aż do czasu wygaśnięcia kontraktu jesienią przyszłego roku.
Oczywiście mieszkańcy wyspy oraz osoby, które regularnie podróżują na Bornholm także w przyszłości nie będą musieli obawiać się o losy trasy Rønne-Køge. Od września przyszłego roku, gdy podmiotem odpowiedzialnym za realizację połączeń na duńską wyspę zostanie Molslinjen, na trasie pojawi się nowa jednostka, która powstaje w stoczni Rauma Marine Construction. Nowy prom dla Molslinjen będzie miał 158 metrów długości. Będzie służył zarówno do przewozu pasażerów, jak i pojazdów. Prace nad konstrukcją mają się zakończyć w 2018 r.
Hammerodde nie jest pierwszy statkiem, którego BornholmerFærgen pozbywa się w ramach optymalizacji floty. Wcześniej firma sprzedała także jednostkę Povl Anker, która dziś kursuje na trasie Rønne-Sassnitz. Jej nabywcą został Molslinjen. Tymczasem szybki prom Leonora Christina, który wykonuje połączenia na trasie Rønne–Ystad, trafi do Hiszpanii. Obie wspomniane jednostki, po dokonaniu sprzedaży, zostały wyczarterowane od nowych właścicieli przez firmę Færgen.
Przedsiębiorstwo Færgen obsługiwało połączenia na Bornholm przez 150 lat. Molslinjen na podstawie nowej koncesji będzie pływał na wyspę przynajmniej przez kolejne 10 lat.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin