WARSZAWA: 05:53 | LONDYN 03:53 | NEW YORK 22:53 | TOKIO 12:53

Po awarii promu Regina Seaways DFDS wprowadza przetasowania w połączeniach na Bałtyku

Dodano: 09 paź 2018, 8:45

Po ubiegłotygodniowej awarii promu Regina Seaways, DFDS wprowadza zmiany do swojego rozkładu rejsów na Morzu Bałtyckim. Armator robi wszystko, by uszkodzenie silnika tej jednostki było jak najmniej dotkliwe dla pasażerów oraz klientów.
Firma DFDS poinformowała właśnie o wprowadzonych przetasowaniach we flocie, które mają sprawić, że operacje realizowane przez przewoźnika – mimo ostatnich trudności – będą się odbywać bez zakłóceń i efektywnie jak do tej pory. W związku z tym, na trasę Kłajpeda-Kilonia już skierowany został prom Athena Seaways.
Jak już informowaliśmy wcześniej, promy Patria Seaways i Maestro Universe będą wykonywać zarówno kursy na trasach Kłajpeda-Karlshamn oraz Kłajpeda-Kilonia. Maestro Universe został wyczarterowany przez DFDS do obsługi tych tras specjalnie na intensywną końcówkę roku.
Prom Regina Seaways, którego jeden z silników uległ w ubiegłym tygodniu poważnej awarii – pierwsze informacje mówiły nawet o groźnym pożarze – został skierowany z linii Kilonia-Kłajpeda na trasę Karlshamn-Kłajpeda. Jak zaznaczył armator, nie wiadomo, kiedy problem z silnikiem zostanie usunięty, ale do tego czasu statek będzie eksploatowany na trasie pomiędzy portami w Szwecji i na Litwie. Jak zaznaczono, uszkodzenie jednego z silników promu Regina Seaways, nie będzie miało dużego wpływu dla obsługi linii Karlshamn-Kłajpeda, gdzie duża prędkość nie jest wymagana.
„Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania, bo gwarantuje, że zakładana przepustowość zostanie zachowana, włączając również dodatkową przestrzeń do czasu świąt, której nasi klienci oczekują” – powiedział Anders Refsgaard z DFDS.
Prom Regina Seaways, za sprawą którego konieczne było wprowadzenie obecnych zmian, uległ awarii w ubiegłym tygodniu. Media na świecie informowały o pożarze na statku. Jak się później okazało, za całym tym zamieszaniem stało uszkodzenie jednego z silników. Prom ostatecznie o własnej mocy dotarł do portu w Kłajpedzie.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin