WARSZAWA: 00:28 | LONDYN 22:28 | NEW YORK 17:28 | TOKIO 07:28

Podróż do Skandynawii- niezapomniane wrażenia gwarantowane

Dodano: 18 sty 2017, 8:50

Zatłoczone kurorty, gwar i głośna muzyka, plaże wypełnione po brzegi – wielu turystów jest już zmęczonych standardową ofertą, gdzie jedyną atrakcją jest widok zza parawanu sąsiada. Kto szuka ciszy, pięknych krajobrazów i interesujących zabytków, wybiera Skandynawię. Od lat na północ Europy kieruje turystów i wczasowiczów firma Unity Line, której promy codziennie kursują pomiędzy Świnoujściem a Ystad. Specjalnością spółki są również zorganizowane wycieczki do Szwecji, Danii i Norwegii.
Warto wybrać Szwecję dla jej malowniczości. I mowa tu nie tylko o zachwycającej przyrodzie, ale także o miastach, w których niska zabudowa, wspaniale odrestaurowane kamienice oraz wąskie uliczki tworzą przyjazny klimat. Z Unity Line można zwiedzić m.in. Karlskronę, Malmö, Lund, Helsingborg czy Göteborg, a każde z tych miast ma swoją własną, ciekawą historię do opowiedzenia. Kto chciałby poznać Szwecję od kuchni, niech zdecyduje się na wyjazd do Kivik – Krainy Jabłka, aby spróbować najlepszego cydru i szarlotki. Szwedzkim wybrzeżem można też podążyć dalej – do Oslo. Norweska stolica zaskakuje chociażby operą w kształcie góry lodowej i rzeźbami Vigelanda.
Nie można zapomnieć o Danii – kraju o dwóch obliczach. Z jednej strony Bornholm – wyspa słońca i wszechobecnej zieleni. Z drugiej królewska Kopenhaga, w której rządzą nie tylko monarchowie, ale i nowoczesny design. Co najważniejsze, nic tak nie wprowadza w dobry nastrój jak przytulność i gościnność tego miasta i całej Skandynawii. A przecież, żeby tam się znaleźć, wystarczy tylko wsiąść na prom i udać się na drugą stronę Bałtyku. Naszym zdaniem naprawdę warto.
Szczegóły oferty na www.unityline.pl
unnamed