WARSZAWA: 00:43 | LONDYN 22:43 | NEW YORK 17:43 | TOKIO 07:43

Podwójne remonty w Stoczni Nauta

Dodano: 26 wrz 2016, 8:57

W dwóch dokach stoczni Nauta trwają podwójne remonty – w suchym doku SD I zadokowano dwa gazowce greckiego armatora Stealth Marine Corporation, natomiast w doku pływającym nr 4 przebywają dwa drobnicowce Wilson Calais i Sunna.
Gazowce do przewozu LPG – Gas Cathar i Gas Myth przechodzą remonty klasowe, obejmujące wykonanie prac na linii wałów, rurarskich, stalowych i konserwacyjno-malarskich. Gas Cathar został wybudowany w 2001 r., ma 119 m długości i prawie 19 m szerokości. Nieco mniejszy jest Gas Myth, którego długość wynosi 99,9 m, a szerokość – 17, 6 m. Drugi ze statków jest też młodszy, został zbudowany w 2011 r.
Drobnicowiec Wilson Calais, który przebywa w doku nr 4, ma prawie 100 m długości i 13 m szerokości. Razem z norweskim statkiem zadokowana jest mniejsza jednostka – Sunna – należąca do armatora z Islandii – firmy Nes. Na obu statkach wykonywane są prace konserwacyjno-malarskie na kadłubie i w ładowniach, prace na linii wałów i drobne prace stalowe.
Podwójne dokowanie i prowadzenie jednocześnie dwóch remontów w doku to rozwiązanie korzystne zarówno dla stoczni, jak i armatorów – pozwala zoptymalizować wykorzystanie potencjału technicznego doku, a tym samym skrócić czas oczekiwania na remont, co jest szczególnie istotne w sytuacji, gdy w stoczni przebywa wiele jednostek jednocześnie.
dsc02341-1
Udostępnij: