WARSZAWA: 13:12 | LONDYN 11:12 | NEW YORK 06:12 | TOKIO 20:12

„Pogoria” ponownie w Szczecinie

Dodano: 20 wrz 2020, 21:51

W ostatni weekend wakacji gościliśmy „Pogorię” w Szczecinie, a już 20 września jacht ponownie zawitał do stolicy Pomorza Zachodniego i zacumował przy nabrzeżu na Wałach Chrobrego. Tym razem w rejsie organizowanym przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni do Szczecina przypłynęła załoga katarsko-kuwejcka.
Jednostka pozostanie w Szczecinie do poniedziałku, 21 września.
„Pogoria” zbudowana została w 1980 roku w Gdańsku w stoczni im. Lenina. Jest malowana na biało z szerokim niebieskim pasem, czym odróżnia się od bliźniaczej „Iskry” z pasem czerwonym. „Pogoria” została zbudowana na zamówienie Radiokomitetu (Komitet ds. Radia i Telewizji) jako jednostka do dyspozycji Bractwa Żelaznej Szekli, którego popularyzacją zajmował się telewizyjny magazyn dla młodzieży „Latający Holender”. Żaglowiec ochrzczono w Dzień Dziecka, 1 czerwca 1980 roku, a matką chrzestną została Danuta Długołęcka – przodownica pracy w Hucie Katowice.
Nazwa „Pogoria” pochodzi od nazwy zbiornika wodnego Pogoria I znajdującego się na terenie Dąbrowy Górniczej. Wokół zbiornika znajdują się ośrodki wypoczynkowe oraz kluby żeglarskie.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin