WARSZAWA: 19:50 | LONDYN 17:50 | NEW YORK 12:50 | TOKIO 02:50

Policyjne zabezpieczenie eskapady POKER RUNS GERMANY

Dodano: 24 maj 2016, 12:07

Policjanci z posterunku wodnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zabezpieczali eskapadę superszybkich łodzi motorowych. 70 pojazdów z niemieckiego klubu motorowodnego Poker Runs Germany przepływało przez świnoujski Kanał Piastowski, Kanał Mieliński oraz Zalew Szczeciński. Stróże prawa dbali o porządek i bezpieczeństwo na wodzie.
Świnoujście i otaczające je akweny wodne były jednym z punktów na trasie przejazdu superszybkich łodzi motorowych z niemieckiego klubu motorowodnego Poker Runs Germany. 70 pojazdów płynęło z niemieckiej miejscowości Ueckermünde przez Zalew Szczeciński, Świnoujście, Morze Bałtyckie, zmierzając do portu w Dziwnowie.
Duża liczba motorówek na torze wodnym w Świnoujściu oraz konieczność zapewnienia płynności kursowania promów pasażersko-samochodowych Karsibór i Bielik pływających między wyspami oraz promów kursujących do Skandynawii postawiły przed policjantami z posterunku wodnego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu duże wyzwanie. Ich zadaniem było m.in. dbanie o to, by nie doszło pomiędzy jednostkami pływającymi do kolizji oraz by żadna z superszybkich motorówek nie przekroczyła dopuszczalnej prędkości 8 węzłów. Pomocni okazali się funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy również brali udział w zabezpieczeniu imprezy.
Policjanci podjęli trzy interwencje w stosunku do kierujących łodziami motorowymi z niemieckiego klubu. Stróże prawa musieli zawrócić do linii startu kierującego dużą jednostką, który jeszcze przed oficjalnym startem rozpoczął kursowanie z dużą szybkością, powodując powstanie dużego falowania, ponadto interweniowali w stosunku do kierujących trzema motorówkami na 10 kilometrze oraz dwiema na 13 kilometrze, którzy zjechali poza wyznaczony tor jazdy.
Eskapada niemieckich motorówek przebiegła bezpiecznie, bez żadnych kolizji i zakłóceń. Przejazd pojazdów na wodzie wyglądał niezwykle widowiskowo, co filmowała ze śmigłowca ekipa telewizyjna. Mieszkańcy Świnoujścia oraz turyści mieli okazję zobaczenia z bliska łodzi mających ogromną moc silników (1500 KM) oraz zrobienia ciekawych zdjęć.
132-9693
132-9695
132-9694
http://zachodniopomorska.policja.gov.pl/

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin