WARSZAWA: 20:15 | LONDYN 18:15 | NEW YORK 13:15 | TOKIO 03:15

Polska Spółka Cukrowa zainteresowana elewatorem „Ewa”

Dodano: 08 sty 2015, 14:37

W audycji Polskiego Radia Szczecin „Rozmowy pod krawatem” wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i szef struktur PSL w regionie, Jarosław Rzepa powiedział, że Krajowa Spółka Cukrowa może być zainteresowana wydzierżawieniem od Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. elewatora „Ewa”.
-Krajowa Spółka Cukrowa przejęła Stoisław [chodzi o elewator w Stoisławiu w województwie zachodniopomorskim – red.] i dobrze by było, żeby miała takie miejsce, gdzie mogłaby dużą ilość zboża przy pomocy choćby Polskiej Żeglugi Morskiej eksportować – powiedział Jarosław Rzepa.
O opinię w tej sprawie poprosiliśmy prezesa zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Zbigniewa Miklewicza.
– Z dużą satysfakcją przyjąłem informację, że tak poważny inwestor jakim jest niewątpliwie Polska Spółka Cukrowa jest zainteresowany wydzierżawieniem elewatora „Ewa”, a tym samym rozpoczęciem długoletniej działalności w szczecińskim porcie. Długoletniej, bo zgodnie z warunkami ogłoszonego przetargu, okres dzierżawy elewatora wynosi 30 lat. To jest dla nas bardzo pozytywny sygnał, który oznacza, że współpracą z nami są zainteresowane najlepsze firmy- powiedział Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
Otwarcie ofert w przetargu na 30-letnią dzierżawę elewatora „Ewa” nastąpi 25 lutego.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-06-09

1 EUR - 4,4717 1 USD - 4,1545
1 CHF - 4,6136 1 GBP - 5,2106

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin