WARSZAWA: 12:32 | LONDYN 10:32 | NEW YORK 05:32 | TOKIO 19:32

Polska Żegluga Morska członkiem Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego

Dodano: 26 wrz 2017, 7:00

Nowym członkiem Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego jest Polska Żegluga Morska. Misją firmy jest działalność, która pozwoli, aby była niezawodnym partnerem handlowym dla rodzimych i zagranicznych kontrahentów, ale również, aby była postrzegana jako filar polskiej gospodarki oraz przedsiębiorstwo, z którego dumne jest społeczeństwo całego Pomorza Zachodniego.
Polska Żegluga Morska jest największym polskim przedsiębiorstwem żeglugowym i jednym z największych w Europie. Przez ponad 65 lat firma z powodzeniem rozwijała wszystkie filary swojej działalności: udział w rynku przewozów masowych, wielkość floty, potencjał pracowniczy. Aktualnie nazwa POLSTEAM, wymalowana na burtach statków, znana jest w większości najważniejszych portów świata, a pracownicy PŻM słyną wśród kontrahentów z doświadczenia i wysokiej jakości świadczonej pracy. PŻM realizuje usługi przewozowe ładunków masowych dla czołowych firm światowych i dociera ze swoimi jednostkami do najdalszych zakątków świata. Firma konsekwentnie stawia na rozwój i w tym celu realizuje ambitny plan inwestycyjny o wartości ponad miliarda dolarów. Dla nowo budowanych statków armator prowadzi nabór najwyższej klasy specjalistów, absolwentów akademii morskich. Polska Żegluga Morska działa także na rzecz morskiej racji stanu, polskiej żeglugi oraz szkolnictwa morskiego.

Polska Żegluga Morska to:

– jeden z większych armatorów na rynku morskich przewozów masowych w Europie,

– firma posiadająca ok. 0,5 proc. udziału w globalnych przewozach ładunków masowych,

– 55 statków o łącznej nośności 2,017 mln dwt,

– jednostki o nośności od 16 600 dwt do 82 000 dwt.

– około 20 mln ton ładunków przewiezionych rocznie,

– bałtycka żegluga promowa pomiędzy Polską a Szwecją.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-26

1 EUR - 4,3117 1 USD - 3,9776
1 CHF - 4,5208 1 GBP - 5,0435

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin