WARSZAWA: 22:22 | LONDYN 20:22 | NEW YORK 15:22 | TOKIO 05:22

Polskie plany rozwoju żeglugi śródlądowej na największej imprezie transportowej w UE

Dodano: 06 maj 2018, 23:23

Tegoroczna edycja TEN-T Days, konferencji dedykowanej rozwojowi transeuropejskiej sieci transportowej, odbyła się w dniach 25-27 kwietnia 2018 roku w Ljublanie. Ze wzgledu na zbliżające się negocjacje ram finansowych na kolejny okres programowania, wśród tematów i konkluzji z konferencji dominowały kwestie kolejnego budżetu Unii Europejskiej na transport.
W sesji „Łączenie portów i miast żeglugą śródlądową” moderowanej przez Maję Bakran, Zastępcę Dyrektora Generalnego w Dyrekcji ds. Mobilności i Transportu w Komisji Europejskiej (DG MOVE) polskie plany rozwoju śródlądowych dróg wodnych prezentowała Monika Niemiec-Butryn, Dyrektor Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Celem sesji żeglugowej, w której udział wzięli przedstawiciele portów śródlądowych, administracji dróg wodnych i centrów logistycznych, była dyskusja nad działaniami, które należy podjąć, aby zwiększyć udział transportu wodnego śródlądowego w Europie i jak powinny być ukierunkowane fundusze UE, aby ten cel osiągnąć.
W dyskusji panelowej uczestnicy wysoko ocenili fakt, że polskie programy rozwoju śródlądowych dróg wodnych są poprzedzane szczegółowmi analizami gospodarczymi, technicznymi i społecznymi. Doceniono także fakt, że w Polsce sprawy związane z zarządzaniem zasobami wodnymi, gospodarką wodną, gospodarką morską i żeglugą znajdują się w gestii jednego ministra. Maja Bakran, wiceszefowa Dyrekcji ds. Mobilności i Transportu Komisji Europejskiej dodała, że zintergrowane zarządzanie jest istotnym czynnikiem sukcesu w planowaniu rozwoju infrastruktury transportowej.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-11-29

1 EUR - 4,6813 1 USD - 4,5164
1 CHF - 4,7449 1 GBP - 5,4141

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin