WARSZAWA: 19:25 | LONDYN 17:25 | NEW YORK 12:25 | TOKIO 02:25

Polskie porty zamiast Petersburga?

Dodano: 08 kw. 2022, 10:07

Z informacji pojawiających się w mediach lokalnych wynika, że sankcje nałożone na Rosję mogą spowodować zwiększony ruch statków wycieczkowych w polskich portach.
Petersburg był jednym ze stałych punktów wielu morskich wycieczek. Sytuacja geopolityczna i europejskie sankcje spowodowały, że rosyjski port będzie w najbliższym czasie omijany przez operatorów wycieczkowców. Skorzystają na tym inne miasta bałtyckie, które prawdopodobnie pojawią się w rozkładach rejsów morskich wycieczkowców. Pierwsze przejawy zwiększonego ruchu sygnalizują już trójmiejskie porty.

Cytowana przez portal Trójmiasto.pl Anna Drozd, rzecznik prasowa Portu Gdańsk mówi, że w Gdańsku zaawizowana jest w tej chwili rekordowa liczba jednostek wycieczkowych. Zaznacza jednak, że sytuacja geopolityczna jest na tyle płynna, że może się to jeszcze zmienić.
Również Port Gdynia spodziewa się większego ruchu wycieczkowego. Obecnie w Gdyni zaawizowanych jest 70 zawinięć wycieczkowców.
W Szczecinie 26 sierpnia powinien pojawić się Balmoral to statek zbudowany w 1988 roku przez stocznię Meyer Werft w Papenburgu (długość całkowita: 217,91 m., szerokość: 30 m., bandera: Wyspy Bahama). Operatorem jednostki jest znana firma Fred. Olsen Cruise Lines.

Albatros

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin