WARSZAWA: 17:30 | LONDYN 15:30 | NEW YORK 10:30 | TOKIO 00:30

Polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe

Dodano: 10 kw. 2016, 22:09

Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej uczestniczył w 4. polsko-czeskich konsultacjach międzyrządowych w Warszawie. Stronę czeską w tzw. stoliku transportowym reprezentował Dan Ťok, minister transportu Republiki Czeskiej. Przede wszystkim omawiano kwestie relacji dwustronnych Polski i Republiki Czeskiej.
Polskiej delegacji rządowej przewodniczyła pani premier Beata Szydło. Rozmowy szefowej rządu z premierem Republiki Czeskiej Bohuslavem Sobotką dotyczyły m.in. migracji w Europie, przygotowań do szczytu NATO w Warszawie oraz bieżącej współpracy dwustronnej – w tym spraw związanych z rozwojem żeglugi śródlądowej i gospodarki morskiej.
– Polska jest zdeterminowana, aby przywrócić Odrzańską Drogę Wodną do standardów międzynarodowej drogi wodnej co najmniej IV klasy żeglowności – powiedział minister Marek Gróbarczyk podczas rozmów ministrów odpowiedzialnych za inwestycje transportowe. Zapewnił, że niedawno powołane Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jest w pełni otwarte na współpracę z partnerami Republiki Czeskiej odnośnie projektu Dunaj-Odra-Łaba. Poinformował także o przygotowywanej strategii rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce oraz o podjętych działaniach w celu ratyfikowania przez nasz kraj ONZ-etowskiej Konwencji AGN, dotyczącej europejskich dróg wodnych o międzynarodowym znaczeniu.
Strona czeska zapewniła o wsparciu działań polskiego rządu dotyczących przywrócenia żeglowności Odry, wyraziła zainteresowanie rozwojem polskich portów morskich oraz kształceniem studentów w polskich szkołach morskich w Gdyni i Szczecinie.
Obie strony przyznały z satysfakcją, iż współpraca jest intensywna, przynosząca oczekiwane rezultat. Zadeklarowały dalszą współpracę.
polsko-czeskie_konsultacje_miedzyrzadowe1_m
polsko-czeskie_konsultacje_miedzyrzadowe2_m
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-09-28

1 EUR - 4,8147 1 USD - 5,0381
1 CHF - 5,0710 1 GBP - 5,3856

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin