WARSZAWA: 03:51 | LONDYN 01:51 | NEW YORK 20:51 | TOKIO 10:51

Poprawa infrastruktury dostępowej do portu w Stepnicy

Dodano: 20 wrz 2018, 21:43

20 września w Urzędzie Morskim w Szczecinie podpisana została umowa na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych oraz pogłębiarskich, związanych z inwestycją pn. „Poprawa infrastruktury dostępowej do portu w Stepnicy”. Przetarg na wykonanie prac wygrało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska oraz Hegemann GmbH z Niemiec.
Przedsięwzięcie będzie polegać na przebudowie toru podejściowego do portu w Stepnicy wraz z obrotnicą, w związku ze zwiększeniem ich głębokości do 4,5 m. Zgodnie z harmonogramem, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2019 roku.
Porozumienie o dofinansowaniu projektu, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 podpisano już w marcu bieżącego roku. Szacunkowy koszt całego projektu to ok. 6,3 mln zł, kwota dofinansowania ze środków UE wyniesie 5,3 mln zł.
Do portu w Stepnicy mogą zawijać jednostki o zanurzeniu do 3,1 m, długości 75 m i szerokości 13 m.
Port znajduje się w odległości 3,5 km do toru wodnego Świnoujście – Szczecin. Stepnica jest portem macierzystym dla jednego z największych kontenerowców na świecie, który nosi nazwę MAERSK STEPNICA.


Fot.Urząd Morski Szczecin

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin