WARSZAWA: 11:29 | LONDYN 09:29 | NEW YORK 04:29 | TOKIO 18:29

Porozmawiajmy o patriotyzmie: debata uczniów Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej i XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (relacja filmowa)

Dodano: 21 listopad 2015, 18:05

20 listopada w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie odbyła się I Międzyszkolna debata pod hasłem „Bić się, czy nie bić? Patriotyzm wczoraj i dziś”. W debacie uczestniczyli uczniowie szczecińskich szkół: Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej oraz XVIII Liceum Ogólnokształcącego. Debata była częścią obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Składała się z pięciu części, a na zakończenie każdej części głos zabierali zaproszeni eksperci, wśród których byli: Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, prof. US Henryk Walczak, dyrektor Szczecińskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Zbigniew Stanuch, ksiądz dr Grzegorz Adamski oraz kapitan ż.w. Wiktor Czapp. Młodzież dyskutowała o patriotyzmie zarówno w ujęciu historycznym jak i w odniesieniu do współczesności. Porównywała postawy naszych narodowych bohaterów, analizując ich życiowe drogi i próbując znaleźć ciekawe analogie do obecnych czasów. Wiele ciekawych spostrzeżeń i refleksji wykraczało daleko poza stwierdzenia zawarte w podręcznikach szkolnych. Niezależnie od prezentowanych poglądów debata pokazała, że określenie patriotyzm ma dla młodzieży bardzo wiele znaczeń i z pewnością nie jest tylko „pustym” słowem, używanym na akademiach szkolnych.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-18

1 EUR - 4,5715 1 USD - 3,9471
1 CHF - 4,2611 1 GBP - 5,4158

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin