WARSZAWA: 22:25 | LONDYN 20:25 | NEW YORK 15:25 | TOKIO 05:25

Port Gdańsk będzie miał kolejnych dzierżawców?

Dodano: 13 cze 2016, 14:12

Dnia 8 czerwca bieżącego roku Zarząd Morskiego Portu Gdańsk uruchomił kolejny przetarg na dzierżawę nieruchomości gruntowej zabudowanej zlokalizowanej w Porcie Wewnętrznym posiadającej dostęp do Nabrzeża Obrońców Westerplatte. W chwili obecnej w porcie pozostało już niewiele takich miejsc, z bezpośrednim dostępem do nabrzeża, które mogą zostać oddane w ręce nowych dzierżawców. Większość terenów pozostających do wydzierżawienia usytuowana jest w drugiej linii nabrzeża. Terminal Westerplatte wyposażony jest w 3 stanowiska statkowe, z czego jedno wykorzystywane jest przez Polską Żeglugę Bałtycką S.A., która od maja ubiegłego roku z powodzeniem realizuje tam zawinięcia swojego promu i obsługuje ruch pasażerski. Pozostałe 2 stanowiska statkowe wraz z przylegającym doń terenem i usytuowanym tam magazynem o pow. 8 tys. m2 pozostają wolne.
6
Terminal Westerplatte to w chwili obecnej doskonale skomunikowany obszar portu zarówno od strony wody, jak i lądu. Usytuowany jest tuż u wejścia do portu co minimalizuje czas potrzebny na operacje manewrowe statków. Terminal poprzez Trasę Sucharskiego zapewnia także możliwość dotarcia do bramek autostrady A1 oraz krajowej sieci dróg w zaledwie 15 minut. Dzięki otwartemu przed miesiącem tunelowi pod Martwą Wisłą, umożliwia również sprawne dotarcie Trasą Słowackiego do pobliskiego lotniska i trasy wylotowej z Gdańska w kierunku północnym.
2
Przedmiotem postępowania przetargowego jest nieruchomość gruntowa o powierzchni ponad 30,6 tys. m2 zabudowana placem składowo-postojowo-manewrowy oraz budynkiem magazynu wraz z częścią biurowo-socjalną, gdzie Port Gdańsk zakłada możliwość realizacji działalności przeładunkowej głównie dla ładunków drobnicowych i zjednostkowanych.
Przyszli dzierżawcy będą mogli z powodzeniem realizować tam także przeładunki w technologii Ro-Ro z racji usytuowanych przy obu stanowiskach statkowych pływających ramp Ro-Ro. Dodatkowym atutem jest przylegająca do terminalu bocznica kolejowa skomunikowana z ogólnokrajową siecią kolejową, która stwarza możliwość obsługi transportu szynowego na terminalu.
3
Już w najbliższą środę 15 czerwca, wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość odbycia wizji lokalnej na terminalu, natomiast składanie ofert przewidziane jest do dnia 1 lipca br. do godz. 9.00. Wszelkie szczegóły dotyczące trwającego przetargu wraz z pełną dokumentacją przetargową dostępne są pod adresem: www.portgdansk.pl/2016/3hu2016.
4

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-27

1 EUR - 4,6856 1 USD - 4,3518
1 CHF - 4,7500 1 GBP - 5,3364

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin