WARSZAWA: 13:57 | LONDYN 11:57 | NEW YORK 06:57 | TOKIO 20:57

Port Gdańsk – czas wytężonej pracy i awans do dwudziestki portów europejskich

Dodano: 24 gru 2020, 11:05

Dla wielu z Nas był to wyjątkowo trudny i wymagający rok. Dla Nas, dla Portu Gdańsk był to czas wytężonej pracy, w którym razem z naszymi operatorami pokazaliśmy jak silna potrafi być nasza drużyna. Drużyna Portu Gdańsk. W I półroczu 2020 roku awansowaliśmy do pierwszej dwudziestki portów europejskich, wyprzedzając porty w Genui i Dunkierce. Zachowaliśmy pełną operacyjność i nie mieliśmy ani jednego dnia przestoju w przepływie towarów. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy częścią tak dobrze funkcjonującego organizmu.

Ogromne tempo inwestycji

Nie zwalniamy tempa naszych inwestycji. Realizujemy dziś wielomilionowe projekty, których nie było w porcie od lat 70. Podwyższamy standardy obsługi, zwiększamy konkurencyjność i umacniamy naszą pozycję na Bałtyku. Wszystkie inwestycje realizujemy z myślą zarówno o naszych kontrahentach jak i rozwoju portu. Modernizujemy nabrzeża, układ drogowo-kolejowy, budujemy place składowe. Większość prac jest już na finiszu. Dzięki inwestycjom rośniemy i możemy konkurować z największymi portami w Europie. Wciąż dostępnych jest kilkadziesiąt hektarów terenów gotowych na nowe projekty. Przed nami kolejne inwestycje, w tym inwestycje związane bezpośrednio z ogłoszonym we wrześniu postępowaniem konkursowym na wybór dzierżawców lub dzierżawcy przyszłych terenów znajdujących się bezpośrednio na wodach zatoki gdańskiej. Ale to także kolejne inwestycje drogowo-kolejowe i kolejne modernizowane nabrzeża. Ten rok chcemy zamknąć na poziomie 48,5 mln ton. Te wyniki pozwalają nam ze spokojem patrzeć w przyszłość. W ciągu kolejnych 5 lat, chcemy przełamać barierę 60 mln ton.

#PortWspiera

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja wielu osób jest trudna. Od początku pandemii chcemy być blisko tych, którzy potrzebują pomocy. Włączamy się w akcje, mające na celu walkę z koronawirusem. Nasze wsparcie kierujemy do placówek medycznych. Dotychczas przekazaliśmy 4 sztuki analizatorów do diagnostyki zakażeń SARS-CoV-2, 10 namiotów, które mogą posłużyć jako przenośne izby przyjęć z pełnym wyposażeniem, 2 tysiące przyłbic oraz środki ochrony osobistej. W związku z kolejną falą zachorowań zdecydowaliśmy się wesprzeć także tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z Covid-19, czyli ratowników medycznych z Pomorza, a także seniorów z najbliższych nam okolic, Nowego Portu i Stogów i Banku Żywności w Nowym Porcie. W sumie przekazaliśmy dotychczas ponad 2700 posiłków.

Źródło: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.