WARSZAWA: 23:18 | LONDYN 21:18 | NEW YORK 16:18 | TOKIO 06:18

Port Gdańsk gościł kolejną delegację chińską

Dodano: 01 lipiec 2016, 10:17

W dniu 30 czerwca br. do Portu Gdańsk przybyła trzyosobowa delegacja przedsiębiorców z Chińskiej Republiki Ludowej, której towarzyszyli przedstawiciele Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
To już kolejna w tym tygodniu wizyta gości z Państwa Środka, którzy wyrażają swoje zainteresowanie w zakresie nawiązania współpracy z największym polskim portem, jakim jest Gdańsk. Pobyt delegacji chińskiej, w składzie której znaleźli się reprezentanci China & Poland Friendship Association, China & Poland Investment Development Company i Novara Energy, był jednym z zaplanowanych spotkań, przewidzianych w ramach czterodniowego pobytu w Trójmieście.
Spotkanie w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk SA poprowadził Pan Łukasz Greinke – Prezes Zarządu, który po oficjalnym przywitaniu zaprosił gości do wysłuchania prelekcji nt. portu. Krótka wizyta w Porcie Gdańsk była okazją do zaprezentowania informacji o naszej działalności, projektach inwestycyjnych i potencjalnych scenariuszach rozwoju w kolejnych latach. Z dużym zainteresowaniem spotkała się przedstawiona koncepcja budowy nowej głębokowodnej części portu, tzw. Portu Centralnego. Potwierdza to, że dzięki dogodnemu położeniu, istniejącym połączeniom oceanicznym i szybkiemu wzrostowi znaczenia na logistycznej mapie świata, Gdańsk jest coraz częstszym obiektem zainteresowania wśród chińskich przedsiębiorców.
Reasumując, zintensyfikowane w ostatnim czasie kontakty Portu Gdańsk ze stroną chińską są efektem odbywających się w Warszawie w zeszłym tygodniu oficjalnych rządowych wizyt, a spotkania w porcie i podjęte tematy rozmów stanowią potwierdzenie dla realnej szansy rozszerzenia współpracy biznesowej na linii Polska-Chiny.
3
2

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-18

1 EUR - 4,5715 1 USD - 3,9471
1 CHF - 4,2611 1 GBP - 5,4158

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin