WARSZAWA: 08:12 | LONDYN 06:12 | NEW YORK 01:12 | TOKIO 15:12

Port Gdańsk – informacja

Dodano: 29 Cze 2018, 20:40

Dot. zorganizowanej przez związkowców z Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Port Gdański Eksploatacja S.A. oraz Wolny Związek Zawodowy Gospodarki Morskiej pikiety.
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podkreśla, że powody pikiety związków zawodowych są niezrozumiałe, a ich merytoryczna zasadność budzi nasze duże wątpliwości. Zarzuty prezentowane przez część pracowników mijają się z prawdą, co może wynikać z opierania się na rozpowszechnianych w spółce plotkach. Intensywne działania Zarządu PGE przy wsparciu zarządu ZMPG spowodowały wzrost przeładunków w 2018 roku. Efektem tego jest pierwszy od czterech lat zysk operacyjny w kolejnych miesiącach, od kwietnia 2018 począwszy. Co więcej, prognozy przeładunków zarządu PGE pokazują, że spółka rok 2018 zakończy bez straty.
W naszej ocenie, jako właściciela, aby zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną, PGE musi wzmacniać dział handlowy, który w każdym przedsiębiorstwie jest jednym z najważniejszych elementów struktury firmy. Tylko silny i operatywny dział handlowy jest w stanie ciągle pozyskiwać nowe zlecenia i kontrahentów. Taki komunikat został przekazany pracownikom PGE podczas spotkania w lutym bieżącego roku w siedzibie PGE.
Jednocześnie stanowczo zaprzeczamy, jakoby zapadła decyzja o podzieleniu spółki czy przeniesieniu części pracowników w struktury innego przedsiębiorstwa. Jako właściciel nie mamy żadnej wiedzy, by zarząd PGE planował jakiekolwiek zwolnienia – przeciwnie, po podpisaniu nowych kontraktów szacujemy, że zatrudnienie wzrośnie.
Nie jest rozważany żaden wariant zakładający upadłość spółki. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że polityka handlowa i kadrowa spółki PGE to wyłączna sprawa zarządu PGE, a nie zarządu ZMPG.
ZMPG jako właściciel podejmuje decyzje strategiczne, a nie operacyjne, wynikające z bieżącego zarządzania spółką. Dlatego też zadeklarowaliśmy podczas lutowego spotkania, że jeszcze w tym roku ZMPG podniesie kapitał PGE o ok. 30 mln złotych. Celem takiego działania jest zapewnienie spółce możliwości poczynienia zakupów inwestycyjnych.
Raz jeszcze wyrażamy ubolewanie, że związki nie sprawdziły informacji jakie do nich dotarły u źródła i błyskawicznie zorganizowały protest. W odpowiedzi na pismo związków zawodowych z żądaniem spotkania, zarząd ZMPG zaprosił pracowników PGE do rozmowy w ostatnią środę, jednak nikt z tego zaproszenia nie skorzystał. Ponadto protest organizowany w momencie, gdy spółka osiąga tak wyczekiwaną od lat stabilizację oraz toczy rozmowy z potencjalnymi kontrahentami mogącymi zapewnić ładunki na kilka lat, budzi zdziwienie i poddaje w wątpliwość działanie dla dobra spółki. Członkowie Zarządu ZMPG wyszli do pikietujących pracowników, aby odnieść się do zarzutów, jednak pikietujący nie byli zainteresowani słuchaniem, lecz gwizdaniem.
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-25

1 EUR - 4,5143 1 USD - 3,6943
1 CHF - 4,0770 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin