Dodano: 15 lis 2016, 10:57
Przed kilkoma dniami zakończyła się kolejna edycja trzydniowych Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland w Warszawie, która jak co roku przyciągnęła do stolicy setki przedstawicieli branży TSL, w tym przewoźników kolejowych, drogowych, spedytorów, importerów oraz eksporterów.
Wśród aktywnych uczestników tego wydarzenia nie mogło zabraknąć także Portu Gdańsk, który już po raz czwarty zaznaczył swoją obecność na targach prezentując na stoisku potencjał portu, jego obecne możliwości w zakresie obsługi ładunków, ale także możliwości składowe i magazynowe portu.
Zwłaszcza ta ostatnia tematyka cieszyła się największym zainteresowaniem wśród odwiedzających, którzy licznie przybywali na stoisko portu. Wśród nich obecni byli nie tylko krajowi przedstawiciele branży TSL, ale w dużej mierze reprezentanci białoruskich i ukraińskich firm transportowo-logistycznych, którzy nie skrywali swojego zainteresowania współpracą z Portem Gdańsk.
Targi, podobnie jak w roku ubiegłym organizowane były pod patronatem honorowym Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Partnerami Merytorycznymi i Instytucjonalnymi TransPoland oprócz Portu Gdańsk byli: Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Polska Izba Spedycji i Logistyki, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, Polska Izba Handlu, Polska Unia Transportu wspierająca rozwój i konkurencyjność polskiego transportu, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Stowarzyszenie Międzynarodowej Spedycji i Logistyki w Turcji, Instytut Logistyki i Magazynowania, organizacja pracodawców Transport i Logistyka Polska oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracodawców Transportu Nienormatywnego.
Już w pierwszym dniu targów stoisko Portu Gdańsk odwiedziła także Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa – Pani Justyna Skrzydło odpowiedzialna za Departament Strategii Transportu i Współpracy Międzynarodowej, która dokonała uroczystego otwarcia targów i towarzyszącej im konferencji.
Tegoroczna edycja targów jak co roku przyciągnęła rzesze przedstawicieli szeroko pojętej branży transportowej, aczkolwiek bieżący rok pokazał szczególne zainteresowanie ofertą Gdańska, co wyraźnie widoczne było na stoisku portu. Podkreślano chęć zmiany dotychczasowych rozwiązań logistycznych. Poszukiwano alternatywnych łańcuchów dostaw, szybszych i tańszych rozwiązań transportowych. Podkreślano potrzebę poszukiwania alternatyw logistycznych wśród wschodnich portów morskich, które w przeciwieństwie do portów zachodnich nie dotknął jeszcze problem kongestii istotnie spowalniający proces dostaw ładunków do rynków docelowych.
Port Gdańsk partneruje TransPoland od samego początku, tj. od roku 2013, jednak tegoroczną czwartą już edycję wydarzenia, które dobiegło końca 10 listopada uznać należy za jedną z bardziej udanych, która dowiodła, że Port Gdańsk wśród polskiej branży TSL zyskuje coraz większe uznanie i znaczenie, co szczególnie cieszy w dobie coraz trudniejszego i bardziej konkurencyjnego rynku.
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.