WARSZAWA: 13:57 | LONDYN 11:57 | NEW YORK 06:57 | TOKIO 20:57

Port Gdańsk na targach Transport Logistics w Monachium

Dodano: 17 maj 2017, 21:37

W dniach 9-12 maja 2017 r. odbyły się w Monachium kolejne Targi Logistyki, Mobilności, IT i Zarządzania Systemami Zaopatrzenia Transport Logistics, na których Port Gdańsk zaprezentował swoją ofertę.
Targi organizowane są co dwa lata i jako jedyne w Europie obejmują tematyką wszystkie podstawowe rodzaje transportu – lądowy, lotniczy, wodny – oraz logistykę i e-biznes. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, w Monachium prezentowały się najważniejsze firmy branży TSL. Na monachijskich targach obecne były czołowe firmy logistyczne, spedycyjne, armatorzy żeglugowi, terminale, przewoźnicy lądowi, porty i wiele innych. Podczas czterech dni targi odwiedziło ponad 2 tysiące wystawców i 55 tysięcy odwiedzających. Obok Gdańska prezentowały się m.in. porty Hamburg, Rotterdam, Bremerhaven, Göteborg, Amsterdam, Sztokholm, Dunkierka i Barcelona.
Szczególnym zainteresowaniem branży cieszył się rynek kontenerowy i motoryzacyjny, który w gdańskim porcie rozwija się bardzo intensywnie. W licznych rozmowach, które odbywały się na stoisku Portu Gdańsk uczestniczyły także firmy zainteresowane rynkiem magazynowym. Ogromna liczba odwiedzających stoisko ZMPG, pokazuje że Port Gdańsk coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na mapie logistycznej .
Odwiedzający mieli okazję przeprowadzić rozmowy nie tylko z przedstawicielami Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, ale również terminalu kontenerowego DCT Gdańsk oraz spółki Port Gdański Eksploatacja. Mamy nadzieję, że przeprowadzone rozmowy zaowocują już niebawem.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.