WARSZAWA: 03:17 | LONDYN 01:17 | NEW YORK 20:17 | TOKIO 10:17

Port Gdańsk otwiera darmowe lodowisko

Dodano: 08 sty 2019, 9:55

Latem kino plenerowe na nabrzeżu, zimą lodowisko pod chmurką. Port Gdańsk zaprasza wszystkich na Nabrzeże Ziółkowskiego na łyżwy.
Choć ferie w województwie pomorskim rozpoczną się dopiero za miesiąc, to mieszkańcy Gdańska już mogą ślizgać się na ogólnodostępnym lodowisku na jednym z gdańskich nabrzeży.
– Jako największy port w kraju pracujemy przede wszystkim na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. Jako spółka skarbu państwa czujemy także ogromną potrzebę oddziaływania na społeczeństwo, dlatego organizujemy różne akcje, dzięki którym zarówno gdańszczanie, jak i turyści mogą poznawać Port Gdańsk i czuć, że nie jest to zamknięta, niedostępna przestrzeń – tłumaczy Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
Lodowisko znajduje się na Nabrzeżu Ziółkowskiego, nieopodal latarni morskiej w Nowym Porcie. Do dyspozycji łyżwiarzy jest ok. 200 metrów kwadratowych nawierzchni. W ocieplanym kontenerze znajduje się wypożyczalnia łyżew (80 par), kasków ochronnych oraz pingwinków do nauki jazdy. Zarówno wstęp na lodowisko, jak i wypożyczenie sprzętu są całkowicie darmowe. Łyżwiarzom towarzyszyć będzie muzyka, a po zmroku oświetlenie. W tle zaś znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża na półwyspie Westerplatte.
– Nie każdego stać na to, by wybrać się z rodziną na płatne lodowisko. Biletowane wejście i opłaty za wypożyczenie sprzętu często są dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Nasze lodowisko to okazja nie tylko do darmowego pojeżdżenia na łyżwach, ale także do obejrzenia nowej wystawy na temat Portu Gdańsk, która znajduje się tuż obok – tłumaczy Patryk Felmet, Dyrektor Marketingu w ZMPG

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin