WARSZAWA: 13:43 | LONDYN 11:43 | NEW YORK 06:43 | TOKIO 20:43

Port Gdynia w Kazachstanie

Dodano: 18 gru 2017, 10:38

W dniach 12-13 grudnia 2017 r. w Astanie- stolicy Kazachstanu- odbyło się posiedzenie polsko-kazachstańskiej grupy roboczej ds. transportu pod przewodnictwem wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło oraz wiceministra inwestycji i rozwoju Republiki Kazachstanu Romana Sklyara.
Wśród tematów rozmów znalazły się m.in.: transport na trasie Polska – Kazachstan, w tym usprawnienie i zwiększenie potencjału korytarzy transkaspijskich, współpraca w zakresie międzynarodowych przewozów drogowych, transportu morskiego i lotniczych technologii. W trakcie posiedzenia strony omówiły między innymi kwestie współpracy w obszarze rozwoju przewozów kontenerowych na kierunku Chiny-Kazachstan-Polska-Europa. Strona polska zobowiązała się do przedstawienia planu modernizacji infrastruktury kolejowej w RP na rok 2018. Strony zadeklarowały gotowość wypracowania wspólnej technologii w zakresie czynności zdawczo-odbiorczych dla pociągów kontenerowych na odcinku Dostyk/Altynkol-Brześć-Dostyk/Altynkol przez przejście graniczne Brześć-Małaszewicze.
Uczestniczący w posiedzeniu grupy roboczej, Beata Szymanowska -pełnomocnik Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.- w trakcie spotkania przedstawiła wizualizację przyszłego Portu Zewnętrznego, który ma powstać w gdyńskim porcie. Zaprezentowała również możliwości wykorzystania infrastruktury portowej Portu Gdynia na rzecz rozwoju przewozów intermodalnych między Europą a Kazachstanem oraz nawiązania kontaktów z firmami transportowymi i spedycyjnymi oraz logistycznymi obu państw.
Warto dodać, iż posiedzenie grupy roboczej było efektem spotkania ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz ministra inwestycji i rozwoju Republiki Kazachstanu Zhenissa Kassymbeka, które odbyło się na początku września br.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-06-28

1 EUR - 4,7004 1 USD - 4,4377
1 CHF - 4,6513 1 GBP - 5,4510

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin