WARSZAWA: 19:28 | LONDYN 17:28 | NEW YORK 12:28 | TOKIO 02:28

Port Gdynia z nowym projektem w procedurze konkursowej funduszy unijnych

Dodano: 15 sty 2018, 7:57

Nowy projekt Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. został w początku stycznia br. zgłoszony do konkursu o dofinansowanie unijne z puli dla transportu intermodalnego.
Całkowity koszt netto projektu wynosi 123 mln zł, w tym dofinansowanie unijne spodziewane jest w wysokości około 61 mln zł. Zamierzeniem Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. jest budowa na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia nowego terminalu intermodalnego, który zostanie wyposażony w urządzenia sterowania ruchem kolejowym i składać się będzie z systemu placów składowych przeznaczonych do magazynowania ładunków zjednostkowanych. Nowy terminal intermodalny obejmujący około 30 ha umożliwi obsługę terenów logistycznych Portu Gdynia przez transport kolejowy. Inwestycja obejmuje budowę dwutorowego terminalu (2×650 m), wraz z torem odstawczym i połączeniem obszaru logistycznego, zlokalizowanego w rejonie ulicy Logistycznej. Planowana jest także budowa drogi łączącej place manewrowo – odstawcze z ulicą Logistyczną oraz ulicą Kontenerową. Potencjał przeładunkowy nowego terminalu intermodalnego szacuje się na około 2-3 mln ton ładunków zjednostkowanych.

– Nowy terminal intermodalny w Porcie Gdynia to będzie zupełnie nowa jakość w obsłudze naszych klientów – mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Powstanie nowej infrastruktury zwiększającej zdolność przepustową portowej sieci kolejowej i umożliwiającej sprawniejsze prowadzenie operacji przeładunkowych pozwoli na dopasowanie się do wzrastających wymagań podmiotów korzystających z infrastruktury portowej i umożliwi obsługę zwiększających się potoków towarów.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-02-07

1 EUR - 4,7476 1 USD - 4,4325
1 CHF - 4,7856 1 GBP - 5,3212

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin