WARSZAWA: 20:52 | LONDYN 18:52 | NEW YORK 13:52 | TOKIO 03:52

Port Ryga: rekordowe przeładunki zbóż

Dodano: 21 paź 2020, 8:03

We wrześniu br. w porcie w Rydze przeładowano 460 tys. ton produktów zbożowych, co stanowi nowy rekord przeładunku zboża w ciągu miesiąca. W sumie w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku operatorzy ryskiego portu przeładowali 1971,7 tys. ton produktów rolnych, czyli o 27,4% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
-Głównym warunkiem udanej rywalizacji jest wystarczająca głębokość, aby obsługiwać duże statki, a także stabilna infrastruktura kolejowa zapewniająca bezproblemowy odbiór i obsługę zarówno zboża ze wszystkich regionów Łotwy, jak i ładunków tranzytowych. Rozwinięta infrastruktura terminali portowych z wystarczającymi możliwościami przyjmowania, składowania i przeładunku ładunków rolniczych również odgrywa istotną rolę – powiedział Eriks Ceseiko, prezes zarządu„ KS Terminal ”, jednej z największych firm realizujących przeładunki produktów rolnych w porcie w Rydze.

Wrzesień był dobrym miesiącem także dla innych grup ładunków w porcie w Rydze. W porównaniu do sierpnia obroty ładunków kontenerowych wzrosły o 3%.
-Sytuacja ładunkowa w porcie w Rydze się zmienia. W ostatnich latach zmniejszyła się wielkość obrotów surowców kopalnych takich jak węgiel i ropa, podczas gdy w pozostałych grupach ładunkowych – w segmentach ładunków rolniczych, drzewnych i kontenerowych – obserwuje się stabilność lub wzrost. W porcie jest więcej ładunków i kontenerów pochodzenia łotewskiego, co jest dobrym trendem – zauważył Ansis Zeltins, dyrektor generalny Freeport of Riga.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin