WARSZAWA: 21:28 | LONDYN 19:28 | NEW YORK 14:28 | TOKIO 04:28

Port w Ystad z rekordem

Dodano: 03 wrz 2019, 7:57

Port w Ystad pochwalił się wynikami za pierwszych siedem miesięcy, które okazały się rekordowe. Port, którego trzonem oferty są połączenia promowe z Polską, obsłużył w tym czasie 1,4 miliona pasażerów.
Władze szwedzkiego portu mają powody zadowolenia. Po podsumowaniu okresu od stycznia do lipca okazało się, że udało się osiągnąć wzrost liczby pasażerów o 8,5 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Odnotowano też niewielki wzrost przewozu ładunków cargo – i to pomimo zmniejszenia się dostępnej powierzchni ładunkowej na trasach z Polską.
Władze portu są raczej przyzwyczajone do śrubowania wyników. Cały ubiegły rok także zakończył się dla Ystad Hamn kilkoma rekordami – pod względem przewiezionych ładunków, liczby pasażerów (2 209 706) i pojazdów osobowych (580 201). Wiele wskazuje na to, że 2019 r. znów zakończy się również serią rekordów.
Popularny szwedzki port obsługuje połączenia do Świnoujścia (promy Unity Line i Polferries) oraz na Bornholm. W tej chwili w porcie realizowane są duże inwestycje infrastrukturalne, które mają przygotować go m.in. do obsługi nowego promu, który powstanie dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin