WARSZAWA: 11:37 | LONDYN 09:37 | NEW YORK 04:37 | TOKIO 18:37

Portowcy oddawali krew

Dodano: 22 wrz 2017, 10:21

Prawie 20 litrów krwi zebrano podczas specjalnej akcji zorganizowanej 21 września br. na terenie szczecińskiego portu. Tylko w ciągu pierwszej godziny, aż trzydziestu chętnych wypełniło ankiety kwalifikujące. W sumie krew oddały 44 osoby. Akcję uświetnił swoją obecnością wiceprezydent Szczecina – Marcin Pawlicki.
Specjalny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie pojawił się na parkingu przed budynkiem głównym ZMPSiŚ SA o godzinie ósmej rano. Na jego pokładzie znajdowały się cztery stanowiska do poboru krwi. Sama procedura jest bardzo prosta i obejmuje wypełnienie specjalnej ankiety oraz badanie krwi. Jeżeli wszystko jest w porządku, jednorazowo oddaje się 450 ml krwi. Po tym otrzymuje się słodki ekwiwalent oraz pamiątkowe gadżety.

Co warte podkreślenia, wielu z oddających krew zrobiło to po raz pierwszy w życiu. Jak sami podkreślali dużym ułatwieniem było to, że mobilny krwiobus przyjechał do nich, a poza tym, w gronie znajomych oddanie krwi jest przyjemniejsze. Akcję zorganizował Portowy Klub Honorowych Dawców Krwi, który zapowiada jej kontynuowanie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim portowcom, którzy oddali krew, a wśród nich pracownikom ZMPSiŚ SA oraz spółek portowych działających na terenie portu w Szczecinie. To naprawdę piękna i potrzebna akcja.


Fot. ZMPSiŚ SA

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-30

1 EUR - 4,7160 1 USD - 4,3258
1 CHF - 4,7054 1 GBP - 5,3609

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin