WARSZAWA: 11:43 | LONDYN 09:43 | NEW YORK 04:43 | TOKIO 18:43

Portowcy oddawali krew

Dodano: 22 wrz 2017, 10:21

Prawie 20 litrów krwi zebrano podczas specjalnej akcji zorganizowanej 21 września br. na terenie szczecińskiego portu. Tylko w ciągu pierwszej godziny, aż trzydziestu chętnych wypełniło ankiety kwalifikujące. W sumie krew oddały 44 osoby. Akcję uświetnił swoją obecnością wiceprezydent Szczecina – Marcin Pawlicki.
Specjalny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie pojawił się na parkingu przed budynkiem głównym ZMPSiŚ SA o godzinie ósmej rano. Na jego pokładzie znajdowały się cztery stanowiska do poboru krwi. Sama procedura jest bardzo prosta i obejmuje wypełnienie specjalnej ankiety oraz badanie krwi. Jeżeli wszystko jest w porządku, jednorazowo oddaje się 450 ml krwi. Po tym otrzymuje się słodki ekwiwalent oraz pamiątkowe gadżety.

Co warte podkreślenia, wielu z oddających krew zrobiło to po raz pierwszy w życiu. Jak sami podkreślali dużym ułatwieniem było to, że mobilny krwiobus przyjechał do nich, a poza tym, w gronie znajomych oddanie krwi jest przyjemniejsze. Akcję zorganizował Portowy Klub Honorowych Dawców Krwi, który zapowiada jej kontynuowanie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim portowcom, którzy oddali krew, a wśród nich pracownikom ZMPSiŚ SA oraz spółek portowych działających na terenie portu w Szczecinie. To naprawdę piękna i potrzebna akcja.


Fot. ZMPSiŚ SA