WARSZAWA: 18:43 | LONDYN 16:43 | NEW YORK 11:43 | TOKIO 01:43

Porty w Antwerpii i Brugii połączą siły

Dodano: 15 lut 2021, 9:54

Dwa belgijskie miasta: Antwerpia i Brugia doszły do porozumienia w sprawie połączenia swoich portów. Proces tworzenia nowego organizmu portowego ma potrwać rok, po zakończeniu tego procesu porty będą działać pod nazwą Port of Antwerp-Bruges.
Władze portów twierdzą, że fuzja pozwoli im wzmocnić swoją pozycję w globalnym łańcuchu dostaw i kontynuować drogę w kierunku zrównoważonego wzrostu. Połączony port stanie się kluczowym portem kontenerowym, portem drobnicowym i największym portem przeładunkowym pojazdów w Europie.

-Jesteśmy dumni z tego historycznego porozumienia, które pieczętuje długo oczekiwane zjednoczenie. Łącząc siły, jesteśmy na dobrej drodze, aby stać się europejskim portem globalnym, jednocześnie wzmacniając naszą pozycję jako najważniejszego portu kontenerowego pod względem tonażu, solidnego portu RoRo i jednego z największych portów drobnicowych w Europie. Dzięki temu staniemy się jeszcze bardziej atrakcyjni dla naszych obecnych klientów, nowych inwestorów i wszystkich innych potencjalnych interesariuszy i bezsprzecznie będziemy głównym motorem napędowym gospodarki Flandrii. Nasza ambicja, aby połączyć oba porty, to jednak znacznie więcej niż tylko tonaż i TEU. Umożliwi nam to jeszcze bardziej zdecydowane skupienie się na przejściu na gospodarkę niskoemisyjną i dalsze wysiłki w zakresie cyfryzacji łańcucha dostaw -powiedziała Annick De Ridder, prezes zarządu portu w Antwerpii.

Dirk De fauw, burmistrz Brugii i przewodniczący zarządu portu w Zeebrugge, dodał: Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił z portem w Antwerpii, a tym samym na wzmocnienie naszej pozycji jako najważniejszej bramy do Europy. Zeebrugge to największe na świecie centrum motoryzacyjne, wiodący port RoRo i , najnowocześniejsze centrum obrotu gazu ziemnego. Łącząc nasze mocne strony z zaletami oferowanymi przez Antwerpię, będziemy mogli robić więcej i robić to lepiej. Wzmocnimy naszą wspólną pozycję gospodarczą i międzynarodową, jednocześnie tworząc wartość dodaną dla całego społeczeństwa .

Port w Antwerpii klasyfikowany jest jako drugi pod względem wielkości port w Europie. Wyprzedza go holenderski Rotterdam, a za nim znajduje się niemiecki Hamburg.

Port of Antwerp/ fot wikipedia

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin