WARSZAWA: 23:12 | LONDYN 21:12 | NEW YORK 16:12 | TOKIO 06:12

Pracownicy Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” odznaczeni przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę

Dodano: 14 wrz 2022, 20:36

Ponad czterdziestu pracowników Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” otrzymało złote medale za długoletnią służbę, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W imieniu głowy państwa, medale wręczył stoczniowcom wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki.

– Ważna jest nazwa tego medalu, bo on nie jest za pracę, ale za wieloletnią służbę. Każdy z nas podejmuje aktywność zawodową, ale państwo otrzymaliście ten medal, ponieważ swoją pracę traktujecie jako coś więcej niż tylko sposób zarabiania na życie, traktujecie ją jak służbę – powiedział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
– Państwo jako pracownicy jesteście największą wartością firmy. Niedawno stocznia obchodziła jubileusz 70-lecia działalności. Zostało już tylko 30 lat do pięknego jubileuszu 100-lecia istnienia zakładu. Miejmy nadzieję, że przez ten czas „Gryfia” będzie się rozwijała i będzie obecna na mapie przemysłu stoczniowego w Polsce – dodał wojewoda.
Dziękując prezydentowi za odznaczenia i gratulując pracownikom, prezes stoczni przypomniał o trudnej historii ostatnich lat, kiedy przyszłość stoczni stała pod znakiem zapytania.

– Nie byłoby „Gryfii” i nie mielibyśmy dzisiaj czego świętować, gdyby nie jej pracownicy i ich aktywna obrona firmy, szczególnie w ostatnich 15 latach.
Mam nadzieję, że wszystko, do czego się zobowiązaliśmy jako zarząd, doprowadzi „Gryfię” do tego punktu, w którym nie na 100, ale na 110 procent jej byt i dalsze funkcjonowanie będzie zapewnione – powiedział prezes MSR „Gryfia” Krzysztof Zaremba.