WARSZAWA: 06:14 | LONDYN 04:14 | NEW YORK 23:14 | TOKIO 13:14

Praktyki zawodowe w firmie PARTNER-SHIP

Dodano: 14 Gru 2015, 18:36

W listopadzie uczniowie klasy 3 TM Technikum Morskiego i Politechnicznego w Szczecinie kształcący się w zawodzie technik mechanik uczestniczyli w praktykach zawodowych w szczecińskiej firmie PARTNER-SHIP specjalizującej się w mechanicznej obróbce elementów metalowych. PARTNER-SHIP jest także międzynarodowym dostawcą maszyn, urządzeń oraz części zamiennych dla przemysłu.
Program praktyk obejmował między innymi: szkolenie BHP, zagadnienia montażu, konserwacji i obsługi maszyn do obróbki metalu i plastiku, obróbkę ręczną detali i elementów zgodnie z przekazaną dokumentacją techniczną, konserwację i testowanie urządzeń pomiarowych oraz sporządzanie dokumentacji z przeprowadzanych pomiarów.
Firma umożliwiła praktykantom uczestnictwo w realizacji autentycznych projektów, które są aktualnie prowadzone i które pracownicy kontynuują po zakończeniu praktyk. Takie podejście sprawia, że uczniowie zdobywając doświadczenie uczą się także odpowiedzialności mając świadomość, że prace, które wykonywali na praktykach będą nadal prowadzone przez pracowników.
-Wiele lat temu szkolnictwo zawodowe postawiono na drugim planie, zdecydowanie promując wykształcenie ogólne. Tymczasem przemysł wciąż poszukuje wykwalifikowanej kadry technicznej. Widać to choćby na przykładzie branży stoczniowej, w której przedsiębiorstwa mają kłopoty ze znalezieniem dobrze przygotowanych pracowników. My postanowiliśmy promować kształcenie zawodowe i umożliwić młodym ludziom zdobywanie wiedzy, umiejętności i doświadczenia pod okiem doświadczonych fachowców z naszej firmy. Mamy nadzieję, że część praktykantów w przyszłości być może znajdzie zatrudnienie u nas lub w firmach o podobnym profilu działalności- mówi Krzysztof Ozygała, właściciel firmy PARTNER- SHIP.
Wojciech Sobecki
2222
1

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2020-09-21

1 EUR - 4,4800 1 USD - 3,7963
1 CHF - 4,1560 1 GBP - 4,8759

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin