WARSZAWA: 15:43 | LONDYN 13:43 | NEW YORK 08:43 | TOKIO 22:43

Premier Beata Szydło o współpracy z Czechami: Będziemy realizowali razem projekty infrastrukturalne

Dodano: 13 gru 2016, 7:26

„Umówiliśmy się, że będziemy realizowali razem, Polska po swej stronie, a Czechy po swej, projekty infrastrukturalne – mówiła premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Bohuslavem Sobotką w Wiśle. Szefowa rządu podziękowała premierowi Czech za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.
„Spotkanie poświęcone było współpracy bilateralnej i tym przedsięwzięciom, które chcemy wspólnie realizować. Rozmawialiśmy także o tym, co nas czeka podczas szczytu Rady Europejskiej w Brukseli – mówiła w poniedziałek premier Beata Szydło. Jak dodała, z premierem Czech rozmawiała również o bieżących kwestiach m.in. infrastrukturze drogowej, w tym realizacji drogi S3, która ma się łączyć z czeską autostradą D11. Beata Szydło podkreśliła, że to ważny projekt, który realizujemy ze środków unijnych”.
„Kolejna kwestia to wspólna realizacja żeglowności na Odrze. Nasi ministrowie w najbliższym czasie spotkają się i powołają zespół, który zajmie się realizacja tego projektu – poinformowała szefowa rządu.
Premier stwierdziła, że ważną kwestią jest współpraca kulturalna. Będziemy podpisywać w najbliższym czasie polsko-czeską umowę dotyczącą współpracy Policji” – zapowiedziała Beata Szydło.
Polska premier podziękowała premierowi Bohuslavowi Sobotce za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.
Spotkanie premierów w Wiśle było pierwszym spotkaniem dwustronnym od czasu polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych, które odbyły się 8 kwietnia 2016 r. w Warszawie.
002_l1060632
004_pi0_0833
Fot. premier.gov.pl

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-27

1 EUR - 4,7076 1 USD - 4,3252
1 CHF - 4,6961 1 GBP - 5,3505

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin