WARSZAWA: 11:36 | LONDYN 09:36 | NEW YORK 04:36 | TOKIO 18:36

Premier Beata Szydło odwiedziła uczestników kongresu morskiego w Szczecinie (zdjęcia)

Dodano: 09 cze 2016, 21:00

Dziś (9.06.2016) 4 Międzynarodowy Kongresu Morski w Szczecinie zajął się dwoma podstawowymi tematami: w pierwszej, przedpołudniowej części, dyskutowano o problemach żeglugi, część druga poświęcona była portom.
Moderatorem panelu żeglugowego był Paweł Szynkaruk, dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej. Panel portowy prowadził prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Dariusz Słaboszewski.
Obok zagadnień żeglugowo-portowych uczestnicy kongresu rozmawiali między innymi także o rybołówstwie, ekologii oraz o problemach górnictwa morskiego. Uczestników kongresu odwiedziła premier Beata Szydło.
– Polska gospodarka morska wraca na polskie wybrzeże. Ministerstwo kierowane przez Marka Gróbarczyka przygotowało program odbudowy polskiego przemysłu morskiego. Jest to całościowy program, który ma służyć odbudowie polskiej gospodarki morskiej – powiedziała Beata Szydło.
W swoim przemówieniu premier mówiła o odwadze w podejmowaniu decyzji, które wzmacniają pozycje Polski w Europie i powodują, że polska gospodarka staje się coraz bardziej konkurencyjna.
Wiele uwagi szefowa rządu poświęciła odbudowie przemysłu stoczniowego, który może stać się swoistym „kołem zamachowym” nie tylko regionów, w których działają stocznie, ale poprzez szerokie powiązania kooperacyjne, dla całej gospodarki polskiej gospodarki.
– Stawiamy na odbudowę przemysłu stoczniowego, który dawał tysiące miejsc pracy. Chcemy odbudować ten przemysł, aby znów stał się atrakcyjnym miejscem zatrudnienia zarówno w stoczniach jak i w firmach kooperujących ze stoczniami – powiedziała Beata Szydło.
Będziemy budować państwo, które dba o swój przemysł i swoją gospodarkę. Będziemy robić wszystko, aby
móc z dumą powiedzieć, że nasz przemysł stoczniowy i polska bandera na morzach świata to symbol Polski – powiedziała na zakończenie swojego wystąpienia premier Beata Szydło.
DSC06665
DSC06670
DSC06716
DSC06702
Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-26

1 EUR - 4,6134 1 USD - 3,9740
1 CHF - 4,3130 1 GBP - 5,4784

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin