WARSZAWA: 10:36 | LONDYN 08:36 | NEW YORK 03:36 | TOKIO 17:36

Premier Beata Szydło w Szczecinie (zdjęcia)

Dodano: 04 Kwi 2016, 14:26

4.04.br. premier Beata Szydło odwiedziła Szczecin. Pani premier obejrzała Europejskie Centrum Szkolenia LNG znajdujące się w szczecińskiej Akademii Morskiej, a także spotkała się z władzami uczelni.
Na pokładzie statku szkolnego szczecińskiej AM „Nawigator XXI”. Beata Szydło spotkała się z dziennikarzami.
– Przyjechaliśmy do Szczecina, aby porozmawiać o odbudowie przemysłu stoczniowego bowiem chcemy, aby to właśnie przemysł stoczniowy, był jednym z filarów polskiej gospodarki. Mam ogromną satysfakcję, że w tak krótkim czasie, udało przygotować projekt ustawy o odbudowie przemysłu stoczniowego, który jutro zostanie zaprezentowany na posiedzeniu rządu – powiedziała Beata Szydło.
Zarówno premier Beata Szydło jak i towarzyszący jej podczas wizyty w Szczecinie, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk wyrażali nadzieję, że dzięki zapisom nowej ustawy ułatwiającym prowadzenie działalności w sektorze stoczniowym, ale przede wszystkim dzięki aktywności przedsiębiorców, polskie stocznie znów zaczną tętnić życiem i nasz kraj powróci do czołówki państw produkujących statki.
– Naszym celem jest odbudowa przemysłu stoczniowego w Polsce. Jutro ustawa zostanie przedstawiona na posiedzeniu rządu, mam nadzieję, że zostanie przyjęta i będzie mogła trafić pod obrady Sejmu. Ze względu na obowiązujące przepisy podatkowe, ustawa będzie mogła wejść w życie na początku przyszłego roku- powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
Marek Gróbarczyk podkreślił, że projekt jest zgodny z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej i co bardzo ważne, był konsultowany z przedsiębiorcami, których uwagi w znacznym stopniu przyczyniły się do nadania ostatecznego kształtu nowej ustawie.
DSC02556
DSC02571
DSC02586
DSC02596
DSC02695
DSC02707
Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-06-16

1 EUR - 4,5285 1 USD - 3,7336
1 CHF - 4,1567 1 GBP - 5,2657

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin