WARSZAWA: 23:48 | LONDYN 21:48 | NEW YORK 16:48 | TOKIO 06:48

Premier Ewa Kopacz: chcemy stworzyć Polską Grupę Promową

Dodano: 12 paź 2015, 22:36

„Konsolidacja ma wzmocnić pozycję polskich przewoźników promowych” – mówiła szefowa rządu podczas poniedziałkowej wizyty na Terminalu Promowym w Świnoujściu.
Premier Ewa Kopacz powiedziała, że branża przewozów promowych rozwija się bardzo dynamicznie w tempie blisko 7% rocznie.
„Chcemy zainwestować duże pieniądze i udział Polskich Inwestycji Rozwojowych, aby konkurencyjność polskich przewoźników była zdecydowanie większa” – mówiła szefowa rządu.
Przy wsparciu ministra skarbu opracowywany jest projekt konsolidacji polskiej branży promowej i utworzenia Polskiej Grupy Promowej. W czerwcu podpisano w tej sprawie list intencyjny przy udziale Polskich Inwestycji Rozwojowych. Dzięki połączeniu sił Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. i Polskiej Żeglugi Morska nasi przewoźnicy będą w stanie stawić czoła konkurencji na rynku promowym.
Korzyści z konsolidacji polskiej branży przewoźników promowych na Bałtyku
„Program Rozwoju Branży Przewozów Morskich to szansa nie tylko dla samych przewoźników, to również szansa dla portów i stoczni. Dlatego też chcemy stworzyć Polską Grupę Promową, która będzie mocnym konkurentem na tym rynku” – powiedziała szefowa rządu.
Konsolidacja przewoźników promowych wzmocni znaczenie gospodarcze Świnoujścia wśród portów bałtyckich. W szczególności w obszarach obsługi transportowej, dystrybucyjno-logistycznej i przemysłowej. To także korzyści dla całego regionu. Zachodniopomorskie może dzięki niemu liczyć zarówno na rewitalizację terenów związanych z portami i przemysłem stoczniowym.
Wzrost liczby przewozów pasażerskich oraz bogatsza oferta przewoźników przyczyni się także do podniesienia atrakcyjności turystycznej polskiego wybrzeża.


premier.gov.pl