WARSZAWA: 21:49 | LONDYN 19:49 | NEW YORK 14:49 | TOKIO 04:49

Prezydent RP Andrzej Duda z Zakładach Chemicznych „Police”

Dodano: 04 paź 2016, 17:15

Prezydent RP Andrzej Duda uczestniczył w podpisaniu listu intencyjnego, dotyczącego budowy instalacji do produkcji propylenu w Zakładach Chemicznych „Police”. List intencyjny podpisali: prezes Grupy Azoty Mariusz Bober oraz prezes Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police S.A., Wojciech Wardacki.
– Jest to strategiczny projekt dla rozwoju przemysłu w Polsce. Grupa Azoty pokłada w tym projekcie wielkie nadzieje – powiedział podczas uroczystości prezes ZCH Police, Wojciech Wardacki.
Policka instalacja będzie największą i najnowocześniejszą w Europie instalacją do produkcji propylenu z propanu.
Inwestycja zakłada rozbudowę terminalu chemicznego w porcie w Policach. Po modernizacji port w Policach zwiększy dwukrotnie swoje zdolności operacyjne i będzie mógł obsługiwać największe przypływające do naszych portów statki z LPG. To właśnie możliwość korzystania z transportu morskiego, bliskość odbiorców w Niemczech oraz konieczność zaspokojenia potrzeb samej Grupy Azoty zapewniają
wysoką rentowność inwestycji.

– Cieszę się, że po tej ogromnej inwestycji, jaką był gazoport, teraz będzie następna wielka inwestycja. Pomorze Zachodnie bardzo ich potrzebuje. Ta ziemia i te zakłady na pewno zasługują na to, aby je unowocześniać i żeby właśnie w taki sposób budować potencjał naszego kraju – powiedział prezydent Andrzej Duda.
Obecnie Grupa Azoty kupuje propylen za łączną kwotę około 500 mln zł rocznie.
Produkcja propylenu w Policach ma ruszyć w 2019 roku, koszt inwestycji to 1,7 mld. zł.
dsc09764
dsc09709
dsc09748
Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-27

1 EUR - 4,6856 1 USD - 4,3518
1 CHF - 4,7500 1 GBP - 5,3364

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin