WARSZAWA: 23:54 | LONDYN 21:54 | NEW YORK 16:54 | TOKIO 06:54

Problemy mieszkańców wyspy Læsø. Z powodu awarii promu zostali odcięci od świata

Dodano: 05 Kwi 2019, 7:42

Są takie miejsca na świecie, gdzie komunikacja promowa to być albo nie być dla mieszkańców. Przekonała się o tym ostatnio społeczność wyspy Læsø, która z powodu awarii promu została właściwie odcięta od reszty świata.
Mieszkańcy oraz turyści, którzy próbowali się dostać na duńską wyspę albo się z niej wydostać, mieli wyjątkowego pecha. W niedzielę, we wczesnych godzinach porannych awarii uległ prom Ane Læsø, który pełni obecnie funkcję promu rezerwowego dla jednostki Margrethe, która przebywa obecnie w stoczni.
„Nie mogło być bardziej pechowo, po prostu nie mogło. Spodziewamy się, że Margrethe wróci dopiero w przyszłym tygodniu. Wszystko potoczyło się zatem bardzo niefortunnie” – komentował sytuację Lars Rieks, szef Læsø Færgen.
Firma od razu przystąpiła do działań, które miały pomóc w przywróceniu jednostki do eksploatacji w najkrótszym możliwym czasie. Oprócz usunięcia awarii, konieczne było zatwierdzenie naprawy przez towarzystwo klasyfikacyjne, któremu podlega jednostka. Ostatecznie prom był wyłączony z użytku przez cały dzień.
Obecnie statek pozostaje głównym środkiem transportu dla 1800 mieszkańców wyspy Læsø, a także dla przybywających na nią coraz liczniej turystów. Læsø Færgen, która oferuje przeprawy na trasie Frederikshavn-Læsø (port Vesterø), korzysta obecnie z dwóch jednostek – Ane Læsø (maksymalnie 440 pasażerów oraz 55 pojazdów osobowych) oraz Margrete Læsø (do 589 pasażerów i 75 pojazdów osobowych). Przewoźnik ma w planach budowę nowej jednostki do obsługi tego połączenia.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-08

1 EUR - 4,5903 1 USD - 3,8665
1 CHF - 4,1416 1 GBP - 5,3478

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin