WARSZAWA: 02:52 | LONDYN 00:52 | NEW YORK 19:52 | TOKIO 09:52

Profesor Stanisław Gucma doktorem honoris causa Politechniki Morskiej w Szczecinie

Dodano: 13 cze 2024, 17:02

Senat Politechniki Morskiej w Szczecinie nadał prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Stanisławowi Gucmie tytuł doktora honoris causa Politechniki Morskiej w Szczecinie. Tytuł wręczony został podczas uroczystego posiedzenia senatu 13 czerwca 2024 roku.

– To dla mnie, rektora Politechniki Morskiej w Szczecinie, następcy czcigodnego jubilata, zaszczyt być częścią tak ważnego wydarzenia. Niech będzie ono wyrazem uznania dla pana niekwestionowanego autorytetu i dokonań oraz zwieńczeniem wieloletniej pracy na rzecz naszej Alma Mater – powiedział JM Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie, Wojciech Ślączka.
– Już sam wybór na cztery kadencje rektorskie wystarczyłby do nadania tego zaszczytnego tytułu. Większość rozwiązań Twojego autorstwa stosuje się w praktyce. Wszystkie porty od Szczecina po Gdynię noszą Twój ślad – mówił podczas uroczystości rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. Adam Weintritt.
Profesor Gucma jest autorem podręczników, skryptów, programów studiów, promotorem setek absolwentów, ale też przewodów doktorskich i habilitacji, zaliczany jest do grona najwybitniejszych postaci polskiego życia naukowego.

– To nie ja osiągnąłem te wszystkie sukcesy, a zespół, który miałem przywilej stworzyć i nim zarządzać – mówił, dziękując za wyróżnienie, prof. Stanisław Gucma.
To drugi tytuł doktora honoris causa nadany przez szczecińską uczelnię morską. Pierwszy otrzymał w 2022 roku prof. Aleksander Walczak.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin