WARSZAWA: 22:06 | LONDYN 20:06 | NEW YORK 15:06 | TOKIO 05:06

Program rozbudowy terminala LNG z konsultantem technicznym

Dodano: 24 lut 2019, 19:03

Polskie LNG podpisało umowę na doradztwo techniczne z renomowaną międzynarodową firmą inżynierską. Tractebel – firma zarządzająca projektami w ponad 140 krajach na całym świecie, będzie świadczyć usługi doradztwa technicznego w ramach Programu Rozbudowy Terminalu LNG.
Głównym zadaniem wyznaczonego konsultanta technicznego jest wsparcie inwestora w określeniu szczegółowego zakresu prac związanych z rozbudową zakładu oraz udzielenie pomocy technicznej w procedurze przetargowej na rozbudowę terminalu LNG. Zakres obowiązków konsultanta obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej dla wyboru Generalnego Wykonawcy dla Programu Ekspansji Terminala, tj. Budowę drugiego pomostu, trzeciego zbiornika magazynowego procesu oraz instalacji przeładunkowej LNG-do-kolei wraz z kolejową bocznica.
– Głównym atutem firmy Tractebel są eksperci zatrudnieni w 33 biurach na całym świecie, którzy mają imponujące doświadczenie w doradztwie przy projektach energetycznych – powiedział Paweł Jakubowski, CEO w Polskie LNG.
Eksperci pracujący w konsorcjum kierowanym przez belgijską firmę opracowują bazową dokumentację projektową (tzw. Wstępny projekt techniczny na poziomie front-end) we współpracy z zespołem Polskie LNG. Dokumenty będą służyć jako punkt odniesienia dla określenia zakresu prac, które mają być dostarczone przez wykonawcę EPC (wykonawcę odpowiedzialnego za inżynierię, zamówienia i budowę).
Cała dokumentacja oraz prace budowlano-montażowe w ramach programu rozbudowy będą opracowywane i wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa i obowiązującymi normami europejskimi.
– Warto również zauważyć, że konsultant techniczny będzie musiał rozważyć potrzebę zapewnienia nieprzerwanego działania Terminalu przez cały czas realizacji Programu Rozwoju – podkreślił Paweł Jakubowski.
– Polskie LNG jest jednym z głównych graczy w sektorze LNG w Europie. Jako firma zajmująca się inżynierią i doradztwem w LNG, współpraca z kluczowymi graczami na świecie jest niezbędna dla zrównoważonego rozwoju Tractebel. Daje nam również możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk między dwoma eksperymentalnymi interesariuszami LNG w Europie. Program rozbudowy terminala LNG ma ogromne znaczenie dla Tractebel, ponieważ dotyczy jednego z najbardziej ruchliwych terminali LNG w Europie i stanowi zatem wyzwanie technologiczne podobne do tych, które budowały naszą międzynarodową reputację – powiedział Christian Zech, kierownik projektu w Tractebel.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin